2016 Girişimcilik Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı!

356

2500 başvuru arasından seçilen 40 girişim, Girişim Zirvesi bünyesinde bir araya geliyor. Aynı zamanda yapılacak olan  zirvede  Etohum 15 girişim de açıklanacak.

”Bende girişimci olmak istiyorum, benimde bir fikrim var ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.” diyorsan bu zirve tam senlik !

30 Ocak Cumartesi  saat 09.00- 18.00 arasında,  İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan Girişim Zirvesi 2016 için ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve kaydolmak için tıklayın.

Peki Girişimcilik Nedir ?

Bir malın veya hizmetin üretim girdilerinin satış amaçlı olarak henüz belirlenmemiş bir bedelle satın alınması ve üretilmesidir. Girişimcilik yenilikçilik (inovasyon) içerir. Fırsatları görme,yenilikçilik, risk alma ve harekete geçme girişimciliğin yapı taşlarıdır.

Girişimci Kimdir ?

Girişimcilik bir eylem, girişimci ise bu eylemi yapan kişidir. Girişimci tutum ve girişimci davranış bir girişimcide bir arada olması gereken temel özelliklerdendir. Emir almayan, özgür insanın yaratıcılık potansiyeli daha yüksektir. Girişimci, içinde bulunduğu iletişim ve ilişki ağlarıyla beslenir.