32. Genç Günler Başvuruları

321

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, genç nefesleri, geleceğin sanatçılarını ve seyircilerini, bugünün genç kuşak sanatçılarını şehrin tiyatrosunda bir araya getiriyor.

Bu yıl 32.si düzenlenen Genç Günler, programında geleneksel tiyatrodan çağdaş tiyatroya uzanan geniş bir yelpazede performanslara yer vermeye devam ediyor. Şehir Tiyatrosu’nun 100 yılı aşkın tiyatro mirasıyla, geleceğin tiyatrosuna bir köprü oluştururken; yeni tiyatro yaratıcılarını keşfetmeyi ve yeni arayışları seyirciyle buluşturmayı amaç ediniyor. Çağdaş metinler, yerli ve yabancı genç yazarlar, disiplinler arası tiyatro, klasik sahneden sokağa yayılan performans, biçimsel ve içerik olarak yenilikçi projeleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Programa alınan projeler, 10 gün boyunca, İstanbul seyircisiyle ücretsiz buluşacak. Performansların yanı sıra, atölyeler, söyleşiler ve açık hava etkinlikleri de programda yer alacak.

Tiyatro, performans, dans ve sergi projelerine açık olan başvurular, ekteki form doldurularak yapılıyor. Oyun fotoğrafları, oyun metni ve varsa oyun videosu ya da fragmanıyla birlikte 1 Nisan Cuma gününe kadar gencgunler@ibb.gov.tr adresine başvurular gerçekleştirilebilir.

 

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları