4. Medya Zirvesi Bilkent Üniversitesi’nde Gerçekleşti!

340

GazeteBilkent’in düzenlediği ve medya sponsorlarından biri olduğumuz 4. Medya Zirvesi 12-13 Mart’ta Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşti.

Üniversite Medya Birliği olarak katıldığımız ve sponsorlarından biri olduğumuz 4. Medya Zirvesi etkinliği; Osmantan Erkır, İskender Paydaş, Attilla Dorsay, Okan Can Yantır, Nazlı Çelik, Seda Öğretir, Nur Batur, Dilan Bozyel, Funda Karayel, Mert Aydın ve Jülide Ateş’i ağırladı. Sosyal sorumluluk bölümünü konuklara sahnede eşlik eden işaret dili tercümanlarının oluşturduğu Medya Zirvesi, bu sayede sosyal aktivitelere katılma imkânı bulunmayan işitme engellilerin de etkinlikten faydalanmasını sağladı.

Nazlı Çelik Bilkent ÜMB Bilkent

Konuşmasında kişisel gelişimin önemine ve hayallere dikkat çeken TV programcısı ve sunucu Osmantan Erkır; “İnanmadan başladığım bir iş, proje hiçbir işe yaramadı.”
Müzisyen ve yapımcı İskender Paydaş müzik dünyasından bahsetti ve “Medyayı kullanırken dikkatli olmak lazım, siz medyayı kullanmaya çalışırken medya sizi kullanabilir.” sözleriyle sosyal medya kullanımına dikkat çekti.
Köşe Yazarı Atilla Dorsay; gazetelerden, köşe yazılarından ve Türk sinemasının gelişimiyle ilgili konuştu: “Türk sineması ilk fırsatta yıkılacak iskambilden bir şato mu yoksa güçlü mü?”
GQ Genel Yayın Yönetmeni Okan Can Yantır; “Erkekler artık dergi kapaklarında kendilerine rol modeli olabilecek erkekleri görmek istiyor.”
Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik bazı haberleri sunarken etkilendiğini, tarafsız olamadığını “Şehit haberleri, kadına şiddet ve çocuk istismarı gibi konularda tarafsız olamıyoruz.” sözleriyle belirtti.
Konuşmasında gazetecilikte iletişimin önemini vurgulayan yazar, gazeteci ve akademisyen Nur Batur; “Kavgalardan çıktığım zaman içim rahattı çünkü ben gerçeği aradım, savunmaya çalıştım.” sözlerinin ardından gazetecilerin tarihi izleyip yazdığına değindi.
Fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel; “Depresyon da sorun değil. O da heyecan gibi hayatta olduğumuzu gösterir.”
Sunucu ve Sinema Yazarı Funda Karayel: “İnsanların dediklerini umursama, yaz ve yolla. Kafana koyduğun şeyi yap.”
Spor yazarı Mert Aydın; “Diğer sporlarda, futbolda olduğu kadar goygoy yapılmıyor.”
Show TV Haber Sunucusu Jülide Ateş medyada en yapamaz denilen kişi olduğunu ama başardığını söyledi ve ekledi: “Televizyon camiası benim için büyük bir ceketti ancak riski göze aldım ve o ceketi giydim.”
Etkinliğe NTV Haber Sunucusu Seda Öğretir katılamadı.

Yazılı ve görsel medyadan birçok temsilcinin ve medyanın her alanından ünlü isimlerin katıldığı etkinlik iki gün sürdü.