Orada Bir Yer Var Uzakta : Cafe Palermo

207

Geçtiğimiz günlerde Üniversite Modası ekibinin direktörlüğünü beraber yürüttüğüm arkadaşım Suzan’la buluşup, dönem planı yapmak üzere sözleştik.

İkimiz yakın oturduğumuzdan ortak bir yerde buluşalım dedik. Buluşmak için karar verdiğimiz yerde buluştuk ve Suzan “Buralarda bildiğim sakin ve güzel bir mekan var. Oraya gidelim.” dedi. Ben de itiraz etmedim. Bahsettiği mekan, benim de epeydir gittiğim ve çok sevdiğim bir mekan olan “Palermo Cafe” idi.

IMG_1755-764x1024

“Nerede bu Palermo Cafe?” diyeceksiniz tabii. Ne son zamanlarda popülerleşen Karaköy’de, ne Taksim, ne Cihangir. Palermo Cafe Avcılar’da ve İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’ne çok yakın. Yaklaşık 4 yıldır aynı yerde Palermo Cafe. Üstelik işletme fakültesinde hala öğrenci olan bizim gibi arkadaşlar işletiyor. Anlayacağınız “öğrenci dostu” bir mekan.

IMG_1751-1024x822

IMG_1749-1024x1024

 

Gelelim Palermo Cafe’de neler olduğuna. Açıkçası ben kahve pek sevmem çaycıyımdır. Ancak kahveler muhteşem ve çok çeşitli kahveler var menülerinde. Sandviçler konusunda da oldukça başarılılar. Fonda geçmişten günümüze pek çok güzel şarkı eşlik ederken ister ders çalışın, ister sohbet edin, ister bizim gibi toplantı yapın. Kapıları herkese açık. Evinizde arkdaşlarınızla toplanmış gibi samimi ve sıcak bir ortam söz konusu.

IMG_17611