5 Adımda Okula Dönüş Stili

237

Yeni bir döneme hepimiz merhaba dedik. Daha öncesinde öğrenci gardrobunun demirbaşlarını yazmıştık.

Şimdi ise 2015 döneminin baharında trend olan parçaların dolaplarımızdaki yerini belirleyeceğiz sizlerle.

Okula fazlasıyla önem verip her gün ne giysem derdi olan var, her gün nefretle gittiğinden ne giysem kâfidir diyen de var. Tabii bu herkes için geçerli değil, tamamıyla pasaklılığından ne giydiğini önemsemeyen var, dış görünüşüne fazla önem verip süslü diye tabir ettiklerimizin her gün ne giysem derdi var. Bir de ne pasaklı ne pasaksız, ne süslü ne süssüz olmak istiyorum deyip ben farklı olmak istiyorum diyen de var.

Malum şuan ki gündemde tarz olmak kızlarımız için önemli. Ama aksine tarz değil kendimim diyen de var! Yani içinizden geldiği gibi giyinmek sizi mutlu edendir. Bırakın içinizden geldiği gibi giyinin. Rüküş olacaksanız da kendiniz olun. Kendi seçiminiz olsun.

Konudan sapmayalım ve önümüzdeki bahar dönemi için dolabınızda neler olmalı, nasıl giymelisiniz bir bakalım. Kısaca 5 adımda tarz olalım!

1-) Öncelikle şu sıralar örgü saç çok moda ve ben çok beğeniyorum. Dağınık bir şekilde yandan örülen saç neredeyse her kıyafetle uyum sağlıyor. ‘Back to school’ konsepti için oldukça uyumlu.

3

5

2-) Kabul edelim sırt çantalarının havası bir ayrı. E biz de öğrenciyiz. Kullanmak için en uygun zaman  şimdi değil de ne zaman değil mi?

 

78

9

3-) Bu sezon denim kıyafetler tekrar moda. Denim gömlekleriniz dolaplarda yerini alsın kızlar. Okula giderken düşünmeden tarz olmak için denim gömlekler gayet ideal bence. Hiç olmadı beyaz bir t-shirt üstüne denim bir ceket ile de cool olmak hiç zor değil.

17

22

23

 

 4-) Markalar birer birer ilkbahar/yaz koleksiyonlarını tanıttılar. Biz de şöyle bir baktık; çiçek deseni ve tropikal desenlerin yine trend olduğunu gördük. Bunların haricinde yine kubik desenler ve ek olarak avant-pop deseni revaçta. Geçen sezon kıyafetlerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz!

25 26 27 28

5-)Son olarak ayakkabıya gelelim. Bu sezon ayakkabı modasında fark yok desek yeridir. Maskülen ayakkabılar ve flatformlar trend parçalar arasında halen yerini koruyor. Jean pantolonuzun altına ister sneakers giyin, ister maskülen bir ayakkabı giyin, ister flatform tercih edin. Seçim sizin! Her ikisinde de tarz olmanız pek tabii mümkün.

29