College Fashion 8 Maddeyle Öğrenci Gardırobunun Demirbaşları

207

tumblr_mqsldlIY8P1sp5y34o1_500

Üniversite öğrencileri ve  gardıroplarının 8 demirbaşını sizler için araştırdık!

3271590_look21

1)      Her üniversitede bulunan bir aykırı, farklı kesim vardır illaki. Önceliği aykırı olan kesime veriyorum ve başlıyorum; bu öğrencilerimiz sıradanlığı ve klasik şeyleri sevmeyen, yaratıcı kişilerdir. Kimilerinin özgün bir havası vardır, kiminin anlamsız bir havası… Klasikleşmiş renklerin dışına çıkarak en uyumsuz renkleri bile bir arada giyinirler, hatta isimlerini bilmediğimiz pek çok renkte şeyler bulup giyinirler. Tabii bazıları da siyahtan asla vazgeçmez. Bu tip öğrencilerin saçından tutun da ayakkabısına kadar her şeyi herkesten farklıdır, sıradışıdır. “Yaz vakti bot mu giyilir?!” diye gözlerinizi belerte belerte baktığınız kişiler, bu kişilerdir. Dedik ya aykırılar diye, piercingsiz olur mu? Çoğunlukla olmaz…Ne mi eksik şuan? Renkli saçlar! Alışık olmadığımız şekilde farklı renklerde boyarlar saçlarını; mavi, yeşil, mor, beyaz, pembe…

leather legging tumblr_lwnt9rBaY11qmxtpbo1_500

2)      Şimdi de kızlarımızla tamamıyla özdeşmiş olan tayttan bahsedelim. Günümüzde kızların tayt giymesi espri konusu oldu artık bilindiği üzere. Hatta bazı kızlarımız o kadar abarttı ki, tayt harici bir şey üretilmiyormuşçasına hunharca sadece tayt giyiyolar… Tayt meselesini ayrı bir konu olarak bile işleyebiliyoruz şuan, siz düşünün nasıl bir noktaya gelmişiz! Bu konuyu daha fazla uzatmadan ‘sensiz ben nefes alamam’ deyip kapatıyorum.

tumblr_mjr7ylJOHD1r3r46po1_500

3)      Babet desem ‘heh nerde kaldı yarabandı yaa’ diyeceğinizi duyar gibiyim. Tayt dedikten sonra arkasından hemen gelebilecek olan nedir? Tabi ki babet! Babet, taytı da geçti diye düşünüyorum ben. Bazı kızlarımızı bıraksak kışın bile bir yolunu bulup o babeti giyecekmiş gibi geliyor bana. Allahtan her mevsim giyilebilen bi ürün değil de 3 aylığına ara verebiliyorlar. Buradan tavsiyede bulunup “Abartmayın sevgili mis gibi üniversiteli arkadaşlarım!” demek istiyorum.

tumblr_msipy6936S1rqw1blo1_500

4)      Sportif takılan öğrencilerimizi hiç unutur muyuz? Her an spor yapmaya hazır, her an sanki basketbol maçına çıkacakmış gibi giyinen erkeklerimiz her okulda mevcuttur. Ama basketbol t-shirtlerinin erkeklere ayrı bir hava kattığını hiç bir kız inkar edemez sanırım! Basketbol t-shirtleri, şortları ve spor ayakkabı şu sıralar sadece erkekler için değil kızlarda da çok trend. Rahat takılmayı seven kesim için oldukça it! Ayrıca sınav zamanlarının kurtarıcısı eşofmancı tayfaları da şuraya iliştirip kaçıyorum.

 

camera-dresses-girls-vintage-Favim.com-925477

5)      Peki ya retro, vintage takılan kesim dikkatinizi çekti mi? Şu sıralar çok fazlalar. Bunlar adeta instagram efektinden fırlamış gibi duran arkadaşlarımızdır. Anne babalarınızın eski kıyafetleriyle bile bu akıma ayak uydurabilirsiniz.

tumblr_m94mbp6QEA1qd4g3no1_500

 

6)      Oduncu gömlekten vazgeçmeyen erkekli-kızlı kesim var bir de. Giymeseler bile bellerinde illaki gezdirirler. Her kıyafetine oduncu gömleğini uyduran arkadaşlarımız, işte bunlar. Ki bu kişiler botsuz da gezmez genelde, dikkat ederseniz. Çünkü bu ikisinin uyumu onları cezbeder. Öğrenciye en uygun giysi denilebilir.

2517074_NYFW6

7)      Bu sefer kıyafet değil bir aksesuardan bahsedeceğim. Öğrenci milletinin olmazsa olmazıdır bence bu; gözlük! Nasıl mı? ‘nice gözlükler toka niyetine kafalarda heba oldu gitti’ dersem hepiniz anlarsınız sanırım. Kızlar için şekle girmeyen saçın kurtarıcısıdır güneş gözlükleri. Bir toka takıp çıkmaktansa gözlük kullanarak çok salaşken bile şık görünebilirsiniz. Ayrı bir hava kattığı aşikar.

tumblr_m7qhn2bSqv1r8f856o1_500 tumblr_lx30hybEvd1qzjggvo1_r1_500

8)      Son olarak her okulda eksik olmayan moda ikonlarına gelelim. Bu tip kız ve erkeklerimiz nerede ne moda her şeyi bilir ve takip edenlerdir. Onlar için paranın önemi yoktur ki, sırf bu yüzden moda ikonu olurlar zaten. En yeni ve fiyakalı kıyafetleriyle salınırlar kampüslerde. Genelde bu tip kızlarımızın ayağından topuklu eksik olmaz. Hatta üniversitede tek topuklu giyen bu kesimdir bile denilebilir.