Aksaray Esnafına Geçmiş Olsuna Gidiyorlar

264

Aksaray esnafı bakkalda çıkan kavga sonucu bir İrlandalı turist tarafından dövülmüştü. Yenilgiye uğrayan Aksaray esnafının yaralarını sarmak için Facebook’ta ‘Aksaray esnafına geçmiş olsun ziyareti’ etkinliği oluşturuldu.

RADİKAL – İrlandalı turistin dayaktan geçirdiği Aksaray esnafına geçmiş olsun ziyareti için Facebook’ta etkinlik oluşturuldu. 30 Ağustos Pazar günü 23:49’da gerçekleşecek etkinliğe şimdiye kadar 51.000 kişi gideceğini belirtti.
Geçmiş olsun ziyareti, İrlandalı turistin hezimete uğrattığı Aksaray esnafının yaralarını sarmak için kurulan bir Facebook hayran sayfası tarafından düzenleniyor. İrlandalı turistin destekçilerinin çoğunluğunu oluşturduğu katılımcılar arasında ziyarete erkek gibi dövüşen İrlandalı abi maskesiyle gitmeyi ya da direkt kendisini götürmeyi önerenlerin yanında bunun İrlanda etnik kimliğine mal edilmemesini rica edenler de var.

esnaf

Etkinlik sayfasına yorum bırakanlar arasında özellikle çizgili tişörtlü ve iki dişi kırılan Aksaray sakini abinin acısına “Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor/ Bir su uğruna, yâ rab, ne esnaflar batıyor” dizeleriyle ortak olup diş tedavisi için para toplanmasını önerenler de dikkat çekiyor.

Kuveyt asıllı İrlandalı turist Mohammed Fadel Dobbous’un Aksaray’da kaldığı otelin yanındaki bakkalda su şişelerini devirmesi üzerine kavga çıkmıştı. Sopayla saldıran bakkal sahibine Aksaray esnafı da dahil olmasıyla boks deneyimi olan turistin bütün esnafı dövdüğü görüntüler Türkiye gündemine oturmuştu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.