Apple Bilgisayarları Saksıya Dönüştüren Proje: Plant Your Mac

248

Christophe Guinet, Apple bilgisayarları muhteşem bitkilerin hayat bulduğu saksılara dönüştürüyor ve herkesi aynı şeyi yapmaya davet ediyor.

Mr. Plant olarak da bilinen sanatçı Christophe Guinet yeni botanik sanatı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. “Plant your Mac” (Mac’inizi ekin) adlı bu proje temel olarak sanatçının teknolojiye aşırı bağımlı topluma eleştiri yönelttiği ve herkesi bu teknoloji saplantılı dünya ile “bağlantıyı kesmeye” davet ettiği bir iş. Bu nedenle dünyanın en tanınmış markalarından olan Apple’ın cihazlarını doğaya entegre etmeye çalışıyor. Mr. Plant, Macintosh bilgisayarlardan oluşan bir seriyi – çoğunlukla 1990’ların klasik modellerini – çoktan muhteşem bitkilerin yaşam koşullarına uygun ortamlara dönüştürmüş bile.
Mr. Plant bitkilere MacBonzai, MaCactus ve MaCarnivor gibi isimler takmış. Mr. Plant’in bilgisayarları manipüle ederken bağlı kaldığı en önemli prensip, bilgisayarı bitkinin en iyi yetişebileceği şekilde dönüştürmek olmuş. Bu sayede ekrandan fışkıran ve mouse’un içinden filizlenen güçlü ve muhteşem çiçekler görebiliyoruz.

 

apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-1 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-2 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-3 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-4 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-5 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-6 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-7 apple-bilgisayarlari-saksiya-donusturen-proje-plant-your-mac-umblog-umb-blog-8