Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi Düzenlendi

155

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Topluluğu‘nun düzenlediği, Üniversite Medya Birliği‘nin destekçisi olduğu Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi 14 Aralık‘ta gerçekleştirildi. Zirvede gazeteci Oğuzhan Toracı ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza öğrenciler ile buluştu.

bandirma-onyedi-eylul-universitesinde-kariyer-ve-girisimcilik-zirvesi-duzenlendi-umblog-1

Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi’nde sözü alan ilk isim genç gazeteci Oğuzhan Toracı oldu. Adını 42 siyasetçinin katılım sağladığı çocuk hakları temalı yaptığı “Gelin Birlikte Oynayalım” sosyal sorumluluk projesi ile duyuran Toracı sosyal girişimcilik ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Toracı, “Sosyal girişimcilik projeleri topluma katkı sağlama amacı güden projelerdir. Ancak bu projeler yapanların da itibarına katkıda bulunur. Başarı için hangi işi yaparsak yapalım severek ve tutku ile yapmak gerekiyor. Başarıya giden her yolda bizim şansa ihtiyacımız olduğu söylenir. Bizlerde şansa inanarak büyüdüğümüz için atacağımız her adımda çevremizden bize şans dilemelerini isteriz. Ancak bana göre şans yok, başarmak var. Doğru zamanda doğru hamleler yapmak var.“ dedi.

bandirma-onyedi-eylul-universitesinde-kariyer-ve-girisimcilik-zirvesi-duzenlendi-umblog-2

Zirvede sözü alan son isim ise Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza oldu. Mirza “Yerel Yönetimde Kariyer” konusundaki tecrübelerini ve kendi başarı hikâyesini öğrenciler ile paylaştı. Mirza, “Gençlik toplumun en dinamik kesimidir. Ben bugüne gelen kariyer sürecinde öğrencilik döneminden itibaren öğrenci kulüplerinde çalışarak aktif bir öğrenci oldum. Sizlerde bizim geleceğimiz olduğunuz için hayata dair duyarlı olmanız gerekiyor. Çevrenizde olan biteni araştırıp, yeni fikirler geliştirmeniz gerekiyor. Yaşamınızda daha girişimci olmanız gerekiyor.” dedi.

Siyasi kariyerine siyasi partiye üyesi olarak başladığını ifade eden Mirza; kararlı olmanın, hedef koymanın ve çok çalışmanın önemine vurgu yaptı. Mirza,“ Çok çalışmak önemli fakat önemli olan topluma katkı sağlayan çalışmalar yapmaktır.” diye konuştu.

Zirve topluca çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.