Bashaques Alaçatı

383

Yazın Alaçatı bir başka oluyor. Deniz kum güneş özellikle de takı merakı hepimizde bir artış gösteriyor.. Alaçatı sokaklarını bilirsiniz, her tarafta butik ve takı mağazaları…

bashaques-umb-blog-umblog-3

Girişte gezmeye başlarken solumda farklı konseptte bir mağaza gördüm. Girip görmen lazım demişti iç sesim.. İçeriye girdim.. Kendisine ve mağazasına bakınca ne kadar bu işi severek yaptığını, ruhunu yansıttığını gördüm. Çantalar, ayakkabılar… Her yerde görebileceğiniz ayakkabılar değildi.

bashaques-umb-blog-umblog-7 bashaques-umb-blog-umblog-1

bashaques-umb-blog-umblog-2

Biraz sohbet etmek istedim ve güleryüzüyle bana eşlik etti. Kendisi İzmirli genç tasarımcı. İstanbul’da çalıştıktan sonra buraya gelmiş ve butik açma fikrini aniden karar verip uygulamış ortağı ile beraber. Kışın İstanbul’da Londra’da yaşıyor. Üçüncü senesi butiğin. Bu arada kapıya astığı biri uzun biri kısa olan ceket onun tasarımı.

bashaques-umb-blog-umblog-4 bashaques-umb-blog-umblog-8

Bu yaşında bu kadar güzel şeyler başarmak gurur verici olmalı sizce ? 65 tane marka var butikte… Biri de galeri bölümü. Kendi tarzını bir cümleyle açıklar mısın dediğimde “Giyilenebilir sanat yapıyorum” dedi.

bashaques-umb-blog-umblog-10

bashaques-umb-blog-umblog-6

Bu söz çok hoşuma gitmişti. Her sezon 2 farklı sanat dalı ya da sanatçının eserlerini harmanlayıp kendi dilinde çeviriyor. Başarılı ve mesleğine kendine adamış biriyle tanışmak beni mutlu etti açıkçası. Kendisini Instagram’dan takip edebilirsiniz.

@bashaques / @basakcankes