Beşiktaş Belediyesi Gençlik Festivali Düzenliyor!

306

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs’ta başta gençler olmak üzere tüm Beşiktaşlılar için çok renkli bir etkinlik programı hazırladı.
19 Mayıs, Beşiktaş için özel bir önem taşıyor. Mustafa Kemal Atatürk, 16 Mayıs 1919 günü Bandırma vapuruna binmek üzere Beşiktaş İskelesi’nden yola çıktığı için Milli Mücadele ateşinin yakıldığı ilk nokta Beşiktaş’tır. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı 16 Mayıs’tan başlatarak 4 gün süren bir Gençlik Festivali ile kutluyor!

Gençlik Festivali İlk Kez Bu Yıl Yapılıyor!
Beşiktaş Belediyesi, bu festival ile üniversiteli gençleri bir araya getirmeyi, kaynaştırmayı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu yaşatmayı amaçlıyor Beşiktaşlı gençlerin projeleri, etkinlikleri, bugüne kadar ürettikleri ne varsa bu festivalde halk ile buluşturmak adına bu festival düzenleniyor!

16 Mayıs’ta Fener Alayı Ardından Boğazda Su Perdesi…
16 Mayıs cumartesi günü 19.30’da Akaretler’den Barbaros Meydanı’na bir bando yürüyüşü yapılacak. İlk gece büyük bir sürpriz var; yürüyüşün ardından “Boğaz’da Su perdesi” gösterisi gerçekleştirilecek. Beşiktaş ve Sarıyer sularında izlenebilecek olan bu görsel şölen izleyenleri hayran bırakacak.

17 Mayıs’ta Color Up Koşusu, Solo Türk Uçuş Gösterisi ve Murat Dalkılıç!
Festivalin ikinci günü olan 17 Mayıs’ta Aşiyan-Kuruçeşme parkurunda COLOR-UP koşusu yapılacak. Kuruçeşme’de son bulacak koşu esnasında adeta yer gök renklere boyanacak. Koşu ardından etkinliklerin adresi ise “Kuruçeşme Arena.” Saat 18.00’de “Sosyal Medya Etkileşimli Sahneler” kurulacak. 17 Mayıs günü saat 17.00’de başlayacak olan etkinlikler, saat 20.30’da başlayacak olan Murat Dalkılıç konseriyle son bulacak.

Solo Türk Beşiktaş Semalarında…
F-16 savaş uçakları ile Solo Türk Uçuş Gösterisi Kuruçeşme Arena’dan daha yakından izlenebilecek. Beşiktaş semaları Solo Türk Gösterisi ile şenlenecek . Solo Türk Gösterisi’nın sona ermesiyle Murat Dalkılıç Kuruçeşme Arena’da sahnede olacak. Sanatçının performansı, Gençlik Festivali’ne damga vuracak.

Üniversite Medya Birliği Gençlik Festivali’nde!
Festivalin üçüncü günü olan 18 Mayıs’ta ise Düşle Beşiktaş işbirliğiyle, üniversiteler Beşiktaş’ın çeşitli alanlarında sahnede olacak. Üniversitelerin sosyal kulüpleri çalışmalarını yansıtırken, gençler hünerlerini ortaya koyacak.  Üniversite Medya Birliği de Beşiktaş meydanında yer alacak.

Ve Tarkan Sahnede!
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı saat 19.30’da Ortaköy Dereboyu Caddesi’nden Fener Alayı ile başlayacak.Vamii önünde toplanan kalabalık coşkuyla Barbaros Meydanı’na yürüyecek. Barbaros Meydanı’nda önce Ozan Çolakoğlu DJ performansıyla sahnede olacak.  Saat 21.00’de ise Megastar Tarkan, Barbaros Meydanı’nda unutulmaz konser verecek.

Gençlik Festivali ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Barbaros Meydanı’ndaki “Havai Fişek” gösterileriyle son bulacak.

Tüm Etkinlikler Ücretsiz Olarak Halka Açıktır!

Kaynak: Beşiktaş Belediyesi