Beşiktaş Gençlik Festivali

291

Çok eğlenceli bir festivali aynı şekilde size nasıl aktarabilirim diye düşündüm ve bunun sadece o atmosferi tadanların anlayabileceğine, ama size ancak fotoğraflarla hissettirebileceğime karar verdim.

Yine de elimden geldiğince orada bulunmuş, o atmosferi tatmış biri olarak anlatmaya çalışacağım.

color-up

Belki biliyorsunuz belki de bazılarınızın haberi bile yok. Beşiktaş Belediyesi bu sene büyük bir organizasyonla Gençlik Festival’i düzenledi. 16-19 Mayıs tarihleri süresince gerçekleşen bu festival 16 Mayıs’ta Akaretler’den Beşiktaş iskelesine gerçekleşen yürüyüş ile başladı. Ve biz de Üniversite Medya Birliği ailesi olarak bu yürüyüşte yerimizi aldık. Gerçekleşen yürüyüş ile birlikte Gençlik Festivali start aldı.

color_up

 

17 Mayıs Pazar günü ise sıra ColorUP Koşusundaydı. Bu renkli koşuda bizzat ben de yerimi aldım. Akşam 17.00’da Bebek’ten başlayan koşu Kuruçeşme Arena’da son buldu. Yol boyunca belirli güzergâhlarda saçılan boyalar ile boyandı katılımcılar. Boyalar bittiğinde ise katılımcılar yerlerde bulunan boyalardan faydalanmak adına yerlere yattılar ve ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Ben ön saflarda yerimi alarak doyup taşana kadar boyandım. “Sonunda ise nasıldın?” diyecek olursanız; ‘inanın tanınmaz bir haldeydim!’. Dj Performansı eşliğinde boyalar bitene dek belirli aralıklarla Kuruçeşme rengârenk boyandı. Sonrasında ise tüylerimizi ürperten bir gösteri gerçekleşti. Solo Türk bize müthiş bir gösteri yaptı. Bir kez daha Türk olduğum için gurur duydum diyebilirim! Herkesi duygulandıran, tüylerinin diken diken olmasına sebep olan mükemmel bir gösteriydi.

Saat 21.00 sularında ise nihayet sahneye beklenen sanatçı, yani Murat DALKILIÇ çıktı. Ve eğlencenin doruklarına ulaştı tüm seyirciler. Dansçıları eşliğinde zevkli bir akşam yaşattı bize Dalkılıç ve sahneden inmesiyle gece son buldu.En renkli etkinlikti, adeta Kuruçeşme rengârenk bir gün geçirdi!

Üniversite-Medya-Birliği

18 Mayıs’ta Beşiktaş Meydanı’nda standlar kuruldu ve ÜMB olarak biz de standımızda yerimizi aldık. Tüm gün orada bulunanlara gerektiğinde bilgi verdik, gerektiğinde ise sohbet ettik. Renkli etkinliklere de tanık olduk. Tüm gün standımızda sizlere bilgi vermek için bulunan arkadaşlarımız da bir teşekkürü kesinlikle hak ettiler! Tabii ki gün içerisinde çeşitli üniversitelerden gelen grupların gösterileri gerçekleşti. Beşiktaş halkı eğlenceli saatlere fazlasıyla tanık oldu.

beşiktaş_gençlik-festivali beşiktaş-gençlik-festivali

 

Ve büyük final.. 19 Mayıs yani Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda sahne Ozan ÇOLAKOĞLU ve Tarkan’a ait.