Beykent Üniversitesinde Skandal!

Beykent Üniversitesinde Skandal!

2814

Beykent Üniversitesi güz dönemi bütünleme sınavlarına 14 gün kala yönetmelik değiştirdi, öğrenciler isyanda!

 

Bugüne kadar uygulanan sistemde dönem sonunda açıklanan harf notlarında DC ve DD başarısını gösteren öğrenci dersi şartlı geçebiliyordu, dilerse bütünleme sınavına da girme hakkı vardı. Fakat Beykent Üniversitesi, bütünleme sınavlarına 14 gün kala yazılı bir açıklama yaparak DC ve DD ile (şartlı geçen) dersi geçen öğrencilerin bütünleme sınavına girme hakkını kaldırdı. Bu sebepten dolayı not ortalaması 2.00’ın altında olan öğrenciler dersten kalmış sayılacak ve dersi alttan almak zorunda kalacaklar. Dönem başında alınması gereken kararı, sınavlara 13 gün kala alması üniversite yönetimine haklı tepkiler getirdi. Beykent Üniversitesi twitter’dan ‘’Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği, 16. Maddesi  9. Bendi B Fıkrası’nda yakın tarihli değişiklik yapılmamıştır.’’ diye açıklama yapsa da öğrenciler geçen dönemlerde DC ve DD notu alanların bütünleme sınavlarına girebildiği şeklinde karşılık verdiler.

 

Üniversitede faaliyet gösteren kulüpler, farklı üniversitelerde okuyan öğrenciler ve Beykent Üniversitesi öğrencileri tepkilerini twitter’dan  #beykentinbutkisitlamasi  etiketiyle gösterdiler.

u

beykent8

beykent4

beykent3

beykent5

beykent6

beykent7

beykent1

ÜMB HABER

 

 

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.