Bir Erkeğin Gardırobunda Olması Gereken 5 Önemli Parça

310

Her ne kadar erkeklerin modayla ilgilenmediği söylense de kadınlar kadar erkekler de iyi giyinmek ister. Özellikle son zamanlarda giyim tarzları ve şıklıklarıyla kadınlara bile referans olabilecek erkekler görüyoruz, gerek sokakta gerek dergilerde, internette.

Ama “Yok ben uğraşamam öyle ne giysem derdiyle.” diyorsanız bu yazım tam size göre. Her erkeğin dolabında olması gereken bir kaç parça ile sade ve şık olabilirsiniz.

menswear

1) Beyaz tişört.

Mutlaka dolabınızda bir tane olsun. Hatta mümkünse bir kaç tane. Göğsünde cebi olan, v yaka, bisiklet yaka, slim fit… Beyaz tişört her daim kurtarıcı olur. Yeter ki iç çamaşırınızla çıkmış gibi görünmesin.

menswear

2) Ceket.

Gönlüm siyah bir takım elbiseden yana olsa da siyah ya da lacivert bir ceket de iş görür. Bir üst maddede bahsi geçen beyaz tişörtün üstüne bile  giyebileceğiniz türde spor bir ceketiniz varsa ister parti, ister düğün, ister akşam yemeği nereye isterseniz gidebilirsiniz. Belki küçük bir kaç aksesuarla süslemek sizin elinizde tabii ama basit ve şık görünmek için spor bir ceket yeterli.

 

menswear

3) Gömlek. 

Dolabınızda bulunması gereken en önemli şeylerden biri de tabii ki gömlek. Bir adet oxford, bir adet ekoseli ve bir adet de denim gömleğiniz varsa her mekanda en iyi giyinen siz olabilirsiniz. Bir tanesi de yeterli tabii. Kaç tane davete kot gömleğin üzerine taktığım bir papyonla gittiğimi saysam şaşarsınız. Beyaz bir tişörtle (ki o da dolabınıızın olmazsa olmazı) ya da tek başına şık olmanız için yeterli.

 

menswear

4)Ayakkabı.

Pek çok ayakkabı türü var. Bence en önemli parça. Dost başa düşman ayağa bakar deseler de herkesin ilk dikkatini çeken kısım ayakkabılar olur. Sadece bunun için bile iyi bir ayakkabıya ihtiyacınız var bence.  Ayakkabı seçiminde ayak şekliniz çok önemli. Yaz kış giyebileceğiniz türde ayakkabılar seçmenizi öneriyorum. Artık takım elbise altına bile spor ayakkabı giyebiliyoruz ama bir oxford şart yine de. Şortlarla bile giyebildiğimiz loaferlar ya da makosen ayakkabılar da spor şık görünümü için ideal. Kanvas kumaş spor ayakkabılar ya da daha bilinen adıyla kaykay ayakkabıları da hem şık hem spor kıyafetlerin altına giymek için ideal seçim.

 

menswear

5) Pantolon. 

Biliyorum bu konu pek çoğumuz için sıkıntı. Slim fit bir pantolon her beden tipindeki beyler için kurtarıcı. Dolabınızdaki pek çok pantolondan biri slim fit olsun ve kot olsun. Mutlaka renkli bir chino pantolon -keten dediğimiz ama aslında pamuk karışımlı kota benzeyen pantolon ;)- lazım. Bacak boyunu uzatmak isteyenler için de skinny jean doğru seçim. Şık olmak, doğru giyinmekse derdiniz korkarım o skinny jeanleri giyeceksiniz 🙂

İyi giyinmek göründüğü üzere hiç de zor değil. Bir tişört, bir gömlek, bir pantolon, ceket ve ayakkabı. Gözünüzde büyütüp abarttığınız kadar değil yani. Dolabınızda bunlardan birer tane bulundurmanız yeterli. Yine ben şık olamadım derseniz ben daha da bir şey demiyorum.