Bir Konu Bir Konuk Etkinliklerine Devam Ediyor

376

Bir Konu Bir Konuk” düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor. “Bir Konu Bir Konuk”un Kasım ayı konuğu Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı olacak.

Faruk Eczacıbaşı, 10 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte  “Türkiye’nin Geleceği Bilişim ve Gençlik” konusu ile katılımcıların karşısında olacak.

Bir Konu Bir Konuk; meraklı öğrencileri, ilgi duydukları konularda, her hafta profesyonellerle bir araya getiren sosyal bir proje niteliği taşıyor.

Bir Konu Bir Konuk’un  10 Kasım 2015 tarihinde Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile “Türkiye’nin Geleceği Bilişim ve Gençlik” konusunda gerçekleştireceği söyleşi 18:00-20:00 saatleri arasında Koç Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek.

bir-konu-bir-konuk-etkinliklerinin-kasim-konugu-faruk-eczacibasi-universite-medya-birligi-com-2jpg

Projesi Olan Bir Girişimciye Sunum Yapma Hakkı Verilecek

Katılımcılar arasından girişimci olan ve projesini Sn. Faruk Eczacıbaşı‘na sunmak isteyen kişiler kayıt formunu doldurduktan sonra birkonukonuk@gmail.com adresine kendisini ve projesini anlatan bir mail atması gekiyor. Böylece gelen başvurular arasından eleme yapılacak ve bir kişiye sunum hakkı verilecek.

Faruk Eczacıbaşı Kimdir?

İstanbul’da 1954 yılında doğan Faruk Eczacıbaşı, İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Berlin Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans yapmış. 1980’de Eczacıbaşı Topluluğu’nda çalışma hayatına atılan Faruk Eczacıbaşı, ABD’de bir süre deneyim kazandıktan sonra Eczacıbaşı Topluluğu’nda çeşitli düzeylerde görev almış.

Halen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Topluluğu’nun, “Eczacıbaşı Bilgi İletim” şirketinin yöneticiliğini üstlenerek, Topluluğun da “e-dönüşümü” sürecini yönetmiş.

Başkanlığını üstlendiği, Türkiye’nin bir bilgi toplumuna dönüşmesi hedefiyle 1995’te kurulan Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) aracılığıyla, çeşitli araştırma raporlarının hazırlanmasında ve bu konudaki politikaların şekillendirilmesinde çalışmış. Halen TBV Başkanlığı görevini devam ettiren Eczacıbaşı, Türkiye’nin teknoloji haritasının çıkarılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Ayrıca, 1999 yılından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütüyor.

Unutmayın, “Bir Konu Bir Konuk” etkinliği 10 Kasım 2015 Salı günü 18:00-20:00 saatleri arasındaKoç Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe kayıt yaptırmayan katılımcılar güvenlik sebebiyle etkinliğe alınamayacak.