Bir Konu Bir Konuk Hakan Akbaş’ı Ağırladı

105

Bir Konu Bir Konuk” Aralık ayının ilk etkinliğinde öğrenci ve mezunları Albright Stonbridge Group Türkiye Başkanı Hakan Akbaş ile buluşturdu. Girişimciler için Kriz Zamanında Rekabet Stratejileri üzerine söyleşi yapan Hakan Akbaş, ”Ekibine, fikrine ve tutkusuna güvenen girişimciler için yatırım sermayesi kolay bulunur.” dediği konuşmasında girişimin bir çocuk gibi benimsenmesi gerektiğinin altını çizerek kriz zamanında rekabet stratejilerinden örnekler verdi.

bir-konu-bir-konuk-hakan-akbasi-agirladi-umblog-umb-blog-1

Girişimde ekibin önemini vurgulayan Hakan Akbaş ile ”Bir Konu Bir Konuk” söyleşisinden birkaç madde ise şöyle: ”Ekip üyelerinin farklı yetkinlikleri olunca daha başarılı işler ortaya koyarsınız. Ekipte görev dağılımını iyi yapın aksi takdirde aksamalar meydana gelebilir. Herkesin yetkin olduğu konularda ilerlemesi, iş yapması maliyeti düşürdüğü gibi hızlı ilerlemeyi de sağlar. Biz aslında eğlenceye ve mizaha da önem veren bir toplumuz; eğlenceyi de ön plana almamız gerekiyor. Günümüzde 3-5 yılda bir bildiklerimizi yenilememiz gerekiyor, bildiklerimizle sınırlı kalmamalıyız. Teknolojinin de ilerlemesiyle bilgi alışverişi çok kolaylaştı.

bir-konu-bir-konuk-hakan-akbasi-agirladi-umblog-umb-blog-3

Türkiye için en büyük ihtiyaç basmakalıp düşüncelerin dışına çıkabilecek nesiller yetiştirmektir. Eğitim sistemimizdeki eksiklikler yüzünden insanlar yetkinliklerini fark edemeden büyüyor.” diyerek sorunun temeline inen Hakan Akbaş ile sınırlı sayıda kişinin seçilerek buluşturulduğu etkinlik katılımcılara samimi bir ortam sağladı.

bir-konu-bir-konuk-hakan-akbasi-agirladi-umblog-umb-blog-2

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Melisa Gürtan

Basın İlişkileri Sorumlusu

mgurtan@birkonubirkonuk.com.tr