Boğaziçi Dünyayı Sporla Kucaklıyor

286

Boğaziçi Üniversitesi’nin geleneksel spor festivali Sports Fest 8-11 Mayıs 2015 tarihleri arasında 35. kez dünyanın dört bir yanından sporculara kapılarını açıyor. Dört gün boyunca 11 farklı dalda müsabakalar ve birbirinden eğlenceli aktivitelerle Boğaziçi’nde festival ritmi hiç düşmeyecek…

Güney Meydan başta olmak üzere okulun her köşesinde dünyanın dört bir yanından spora gönül veren genç üniversiteliler Boğaziçi Üniversitesi’nde biraraya gelecek.

Bu sene festivale katılan yaklaşık 1000 üniversiteli sporcu 11 branşta rekabet heyecanı yaşayacak. Futbol, basketbol, badminton, hentbol, yüzme, masa tenisi, tenis, atletizm, futsal, indoor voleybolu ve outdoor voleybolu olmak üzere toplam 11 branşta müsabakalar çekişme ve heyecan içinde geçecek.

Üç gün boyunca sporcuları bir araya getirerek uluslararası bir kaynaşma ortamı da yaratacak olan Sports Fest müsabakaları Güney Meydan, Hisar’daki havuz ve Uçaksavar sahaları ile Boğaziçi Üniversitesi’nin kampüslerine yayılarak öğrencilere sporu sevdirmeyi ve spor yapılmasına olanak sağlamayı amaçlıyor.

Sports Fest’in gece etkinliklerinde ise, gün içindeki turnuva heyecanından ve yorgunluğundan sonra katılımcılar eğlenceli zaman geçirebilecekler.

Festival içinde spor ruhunu yüksek seviyede yaşatmak için her gün katılımcılara korfbol, step, florbol, beyzbol, quidditch ve oryantiring sporlarını öğrenme ve oynama imkanı sunulacak. Katılımcılar sabah güne yogayla başlayacak, devamında gün içinde zumba, ABS ve quick fit gibi aktivitelerle kendilerini zinde hissedebilecekler. Spor dışı R&B, hiphop, oryantal workshopları, odadan kaçış ve şişme oyunlar ve eğlenceli aktivitelerle Sports Fest 35. yılında da ritmini hiç kaybetmeyecek.

2013 yılında düzenlenen Sports Fest böyle geçmişti;
sporfest2
sporfest-3

sporfest

Kaynak: Boğaziçi Üniversitesi

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.