Bu Kış Dudaklarda Yine Bordo!

190

bordo_ruj

Bu kış dudaklarda yine bordolar var! MBFWI defilelerinde podyumlarda bir çok tasarıma eşlik etti ve bu kış podyumların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

bordo_ruj

Bazı markalar bordonun kırmızıya çalan rengini kullanırken bazıları da daha koyusunu tercih etti. İçlerinden en güzeli hangisi olduğu zevke göre değişir. Ama kesin olan bir şey varsa o da bu kış da dudakların bordo olacağı!

bordo_ruj

Sadeliğin giderek ön plana geçtiği ve bu kuralın makyaj trendlerini de etkilediği bugünlerde bordo ruj bütün bu kurallara karşı gelerek kendi özgürlüğünü ilan etti. Günümüzde makyaj o kadar önemli hale geldi ki, podyumlarda en az elbiseler kadar ön plana çıktı. Bir kadının tamamlayıcısı makyajdır demek doğru olur sanırım.

bordo_ruj

Sonbahar/kış defilelerinde podyumu sallayan bordo ruj çok sevildi ve Jennifer Lopez, Rihanna, Emma Stone gibi yıldızların dolabının bir numaralı ürünü haline geldi.

bordo_ruj

Nasıl Kullanmalı?

Koyu rujlar kullanması zor renklerdir. Zaman içinde dudaktan bölük pörçük çıktığında ise kötü bir görüntü oluşturur. Daha kalıcı olması için seçtiğiniz ruj renginde bir dudak kalemi edinmenizde fayda var. Bordo ruj kullanıldığında göz makyajı geri planda kalmalı, sakin bir makyaj ile bordo ruj kullanmak daha doğrudur.