Cenk Kıvılcım ile Sanayi 4.0 Konuşuldu

253

Bir Konu Bir Konuk” Nisan ayında öğrenci ve mezunları Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım ile buluşturdu. Sanayi 4.0 üzerine konuşma yapan Cenk Kıvılcım, ”Pazardaki güç öncü proje” ve ”Siber güvenlik çok önemli” diyerek Türkiye’nin NATO Siber Güvenlik Tatbikatı‘nda birinci olduğunu gururla aktardı.

cenk-kivilcim-ile-sanayi-4-0-konusuldu-foto-2-umb-blog

Fiziksel ve dijital sistemler arasında bağlantı ve dinamik veri işlemeye dayalı olan Sanayi 4.0 hakkında söyleşi yapan ”Bir Konu Bir konuk” konuğu Cenk Kıvılcım’ın söyleşisinden akılda kalanlar ise şöyle: ‘‘Zeki karar verme mekanizması için fiziksel cihazları ve nesneleri birbirine ve internete bağlamak, oluşan veriyi karar mekanizması için kullanmak, değerli kılmak, doğru bilgiyi doğru mekanizmaya doğru zamanda bağlamak, insanları daha ilişkili, verimli ve değerli bir şekilde bağlamak basamakları oluşturmaktadır. Sanayi 4.0 verilerin daha iyi analiz edilerek uygulanmasını gerektiriyor. Bu sistemle hem tasarruf yapılmakta, hem de katma değer arttırılmaktadır. Farklı sektörler girişimciler ve internetle bir araya gelip öncü projelerle ekosistemi oluşturarak iş modellerini de değiştiriyor.

cenk-kivilcim-ile-sanayi-4-0-konusuldu-foto-umb-blog

Aşırı mükemmeliyetçiliği aramayın, doğru öncelikleri bilmek lazım” diyen Cenk Kıvılcım, mükemmeliyetçiliği ararken geçen zamanın boşa gidebileceğinin altını çizdi. ”Etrafınıza bakın ve ne sorun var onun çözümünü bulun. Firmalar fikrimi çalar diye korkmayın, tam tersine firmalar yardım ediyorlar ve sizi yukarıya taşıyorlar.” sözleriyle konuşmasını bitiren Cenk Kıvılcım Türkiye’nin güneş enerjisi, akıllı bina ve öncü projelere yatırım yaparak teknolojiyle yakın olması gerektiğinin altını çizdi. ”Bir Konu Bir Konuk” aracılığıyla gerçekleşen sınırlı sayıda kişinin seçilerek buluşturulduğu etkinlik katılımcılara samimi bir ortam sağladı.