En Tarz Mekanlar Vol.6 : Cha’ya Galata

229

Çay Kültürünün yeni adresi Cha’ya Galata!

“You can’t buy happiness but you can buy tea and that’s kind of the same thing”

Cha'ya_Galata

Hızla yayılan butik kahve konseptinin yanı sıra birbirinden lezzetli, değişik dünya çaylarını da bizlere sunan, çay severlerin yeni adresi Cha’ya Galata, Japonca’da çay evi anlamına geliyormuş. Tünel Meydanı’nda İsveç Başkonsolosluğu ve Shake Shack arasındaki Şahkulu Bostan sokağın sonunda küçük bir mekan. Dünyanın çay kültürünü önümüze seriyor adeta.

Menüsü bir hayli kalabalık olduğundan karar vermek zor oluyor haliyle. Çalışanların tavsiyelerinin yanı sıra duvardaki renkli raflarda duran şişelenmiş çayları koklayarak aromaları hakkında fikir edinebilirsiniz.

Cha'ya_Galata

Çayın yanında enfes cupcake, kurabiye ya da sandviçleri deneyebileceğiniz gibi saat ikiye kadar Türk usulü serpme kahvaltının da keyfini çıkarabilirsiniz.

Cha’ya Galata sokağa bakan yüksek balkonuyla da çayınızı yudumlarken sessiz bir keyif sunuyor müşterilerine. Mekanın geneline ahşap mobilyalar hakim olsa da duvarlardaki renkli raflar sayesinde neşeli bir ortam havası oluşmuş. Özellikle belli aralıklarla tavandan sarkan kancalar atmosferi çok farklı boyutlara taşımış.

Cha'ya_Galata

Fiyatlar alıştığımızın üstünde değil hatta diğer mekanlara göre uygun denilebilir. Demlikler bir ya da iki kişilik, bir kişilik demlik üç bardak kadar çay içeriyor. Bardakların içinde gelen portakal dilimleri her çaya ayrı bir aroma katıp lezzetlendiriyor.

Cha'ya_Galata

Elbette her zamanki gibi arkadaşlarınızla okul sonrası çay keyfi için Cha’ya Galata’ya en kısa zamanda uğramanızı tavsiye ediyorum.

Adres: Şah Kulu Bostan Sokak No:22/A (İstiklal caddesi), 34420

Telefon: 0 212 249 8503