Çizgi Filmlerin Modaya Etkisi

267

Çizgi filmlerin hayatımızdaki yeri aşikâr. Çocukluğumuzun vazgeçilmez karakterleri artık bir bir kıyafetlerimizde de yerini aldı.

Eskiden çocukluğumuzun merkezinde olan çizgi film karakterleri şimdi ise şıklığımıza ortak oluyorlar. Bu bile modanın ne kadar geniş bir repertuara sahip olduğunu, her kesime ulaştığını ve anılarımıza da ulaştığını gösteriyor.

cara delevingne simpson

İlla ki hepimizin zamanında çok severek izlediği karakterler vardır. Büyüdükçe, küçükken onlar gibi olmaya çalıştığımız çizgi film karakterlerini  stilimize taşımayı, tarzımızı onlarla yansıtmayı öğrendik. Şirine gibi olamasak da onun gibi sade bir elbiseyle şık olmayı öğrendik.

betty-boop

Betty Boop kime kırmızıyı sevdirmemiştir ki? Veya kim Disney prensesleri gibi olmak istememiştir? Ünlü illüstratör Hayden Williams bile Disney prenseslerini konu alarak çalışma yapmıştı. Ayrıca Hayden Williams hakkındaki yazımıza da bu linkten ulaşabilirsiniz. Bazı tasarımcılar insanları giydirirken bazıları ise hayali karakterleri giydirmeyi sever. Bu noktada moda, çizgi film içerisinde yerini alır zaten.

bartman sweatshirt

Çizgi film karakterlerini t-shirtlere tasarlamak kolaya kaçmak evet. Modacılar çizgi film üzerinden prim yapabiliyorlar. İlk kimin aklına geldiyse gayet akıllıca bence. İnsanlar sevdikleri karakterleri kıyafetlerinde taşımayı her halükarda isterler. İster istemez dikkat çeker. Giyen kişiyle beraber bir karaktere bürünür o kıyafet.

kung fu panda sweatshirt

Şu zamanda çizgi filmleri sadece izlemekle kalmıyor telefon kılıflarımıza kadar yanımızda taşıyoruz. Bundan da bence memnun gibiyiz.

 

Moda mı çizgi filmlerde önemli yere sahip yoksa çizgi film mi modayı belirlemede söz sahibi? Sizi bu soruyla başbaşa bırakıyoruz.