İ.Ü. Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu Başlıyor

421

Türkiye’nin ilk Çocuk Üniversitesi ve Genç Akademisi geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor!

        genc1Xson1beyazcoccukİstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi ve Genç Akademi’nin genç bilim insanı Bozkurt Selvi AMERİKAN Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Üniversiteler Uzay Araştırmaları Derneği, Almanya Havacılık ve Uzay Merkezi ile Ay ve Gezegen Enstitüsü’nün öğrenciler arasında düzenlediği “ Uzay Sanatında İnsanlar “ temalı ortak bir programı hayata geçirdi.

Program kapsamında düzenlenen “ Uzayda İnsanoğlu Gençlik Sanat Yarışması “ na toplam 52 ülkeden 2 bin eser katıldı. Öğrencimiz Bozkurt Selvi, “ en yaratıcı resim “ dalında ‘Mission Europa ( Görev Avrupa ) ‘ isimli resmi ile birincilik aldı. Bozkurt’un resmi diğer seçilen 10 eserle birlikte, radyoteleskopla Dünya’nın uydusu Ay’a yansıtıldı.

 

 

genc1Xson1beyazgenc İ.Ü. Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan Çocuk Üniversitesi ve Genç Akademi kurulduğu günden bu yana kış okulları, yaz okulları, workshopları ile yıllık 300’ün üzerinde öğrenciye eğitim veriyor. Gerçekleştirilen faaliyetlerle geleceğin bilim insanlarını yetiştirilmesi, çocukların ve gençlerin toplumsal kalkınma bilincine ulaşması ve potansiyellerini en verimli şekilde kullanabilmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Öğrenciler öğrendikleri bilgileri uygulamalı laboratuar, gezi, kamp vb. çalışmalarla pratiğe döküyorlar. Böylece yetenekleri doğrultusunda kendileri için en doğru alanı seçme şansını yakalıyorlar.

Eğitim sonucunda Türkçe ve uluslararası geçerli İngilizce sertifikayla taçlandırılacak olan Yaz Okulları bu sene 23 Haziran 2014 – 11 Temmuz 2014 arasında gerçekleştirilecektir.

CEVAP VER

five × 4 =