Cut-Out Botlar, Çok Şıklar!

182

Son zamanlarda güzel havaların verdiği yetkiye dayanarak cut-out botlardan bahsetmek istiyorum. Evet, aslında sonbahar trendi olabilir ama güneşli havayı gördükçe giymiyor muyuz sanki? Şahsen ben hava soğuk olduğunda bile içine renkli, şekilli çoraplar giyerek bile kullanıyorum.

Ben bu botlara o kadar bayılıyorum ki her mevsim giyilebileceğini düşünüyorum. Tamam, kış mevsiminde zor olabilir ama imkânsız da değil ya! Bu bayılarak giydiğimiz botlar her kıyafetin altına da oluyor! İster şort ve salaş tişörtlerle, ister skinny  pantolonlarla ya da taytlarla, mini etek veya elbiselerle çok rahat kullanabilirsiniz. Ayrıca deri parçalarla kombinlediğinizde vamp bir görüntü elde edebilirsiniz.

cut_out_boots

cut_out_boots

Hem çok tarz hem de çok havadar bu botlar. Cut-out botları Türkiye’de en iyi taşıyan blogger Billur Saatçi oldu. Uzun süredir postlarındaki görsellere bakarken Alexander Wang botlarına takılıyor gözlerim. Ve söylemeliyim ki çok da güzel kombinliyor!

billur_saatçi billur_saatçi

 

 

 

Biz yeni yeni bahsetsek de bu botlardan aslına bakarsanız bu botlar öyle çok da yeni değil, Balenciaga’nın cut-out botları ilk kez Rihanna tarafından 2011 yılındaki albüm kapağında gözümüze çarpmıştı.

cut_out_boots

Evet, şu son günlerde havalar güzel ve güneşli olduğundan giyilebilir fakat dediğim gibi soğuk ve yağmurlu havalar da ne yazık ki giymeye kısa bir ara vermek zorunda kalacağız. Ha ben soğuk havalarda içine çorap giyerek bile kullanıyorum dedim ama siz bana bakmayın. İçine çorapla giymek cesaret ister ve risk almak demek bu, çünkü çorapla kombinlemek gerçekten kolay değil bu yüzden kendinize güvenmiyorsanız denemeyin derim.

cut_out_boots

Bu botları taşıyan gerçekten iyi taşıyor ve birçok kıyafetle hiç de insanın gözünü yormayan görsellere tanık oluyoruz. Neyse ben lafı daha fazla uzatmadan diyorum ki; sanırım havalar ısınmaya başladığında çok daha fazla çeşidi ile cut-out botlar etrafımızda olacak ve biz de doyasıya bu botlardan giyme şansına erişeceğiz.

cut_out_boots

cut_out_boots

cut_out_boots

cut_out_boots