Demir Atlarla Çanakkale Yolculuğu!

229

Çanakkale Zaferinin 100.yılı bir çok üniversitede anılıyor.. Bazı üniversiteler hazırlıklara şimdiden başladı bile… Işık Üniversitesi demir atlarla(bisitlet) 6 gün sürecek zorlu bir yolculukla Çanakkale’ye ulaşmayı amaçlıyor.

Çanakkale Zaferini anmak için okullar, belediyeler, üniversiteler 18 Mart’ta Çanakkale’yi ziyaret ederler. Işık Üniversitesi ise bu anmaya daha farklı bir şekilde yaklaşıyor. Otobüslerle gitmek yerine temsili de olsa bir grup öğrenci 6 gün boyunca pedal çevirerek şehitliğe ulaşmayı amaçlıyor. Zorlu bir yolculuk olacağı için katılımcı sayısı 15 ile sınırlı tutuldu. Bu yolculuğa katılmak isteyen öğrencilere öncelikle eğitim verilecek. Ardından FMV Işık Okulları Erenköy Yerleşkesinden yola çıkılarak 23 Mart’ta Şehitlik Abidesine ulaşmayı amaçlıyorlar. Çanakkale Ticaret Odası Çanakkale Evi’nde düzenlenecek olan, Barış ve Dostluk temalı ‘100 Işık’lı Resim Sergisi’ açılışı ile yolculuk sona erecek.

Üniversite Medya Birliği olarak, atalarımızın aziz hatırasını unutmayan Işık Üniversitesini ve ilgili kişileri tebrik ediyoruz.

ışık

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.