Denim On Denim Trendi Nasıl Uygulanır?

211

denim_on_denim

Bu sıralar oldukça revaçta olan moda trendlerinden biri de “Denim on Denim”. Yani kot kumaşından farklı ürünleri birbirleriyle kombinlemek.. “Denim on Denim” ne kadar dikkat çekici de olsa uygulanmasında hata yapılırsa bir moda faciasına kurban gitmesi olasılığı yüksek olan bir trend:)

Sokak stilini bu sıralar kasıp kavuran bu trendi uygulamada birkaç püf noktası bulunuyor. Örneğin  sadece denim parçalardan kombinler oluşturabileceğiniz gibi denim parçaların yanısıra şık monokrom, kürk vb ceketlerle stilinize daha da şıklık katabilirsiniz. Ceketlerin yanısıra özellikle açık ayakkabılarla kot kumaşlı kombinler çok hoş duruyor.

denim_on_denim_trendi_nasil_uygulanir_2

Bu trendi uygularsam elime yüzüme gözüme bulaştırmaktan, kaş yaparken göz çıkarmaktan korkuyorum diyenlerdenseniz eğer, Rihanna gibi ünlülerin de uyguladığı şekilde yani farklı renk tonlarında denim parçalarla kombinler oluşturabilirsiniz. Özellikle açık renk kot gömlekler ve koyu renk  yırtık kot pantolonlarla şıklığı yakalayabilirsiniz ayrıca casual-chic tarzda bir görünüm için gömleğinizi belinizden bağlamaya ya da pantolonunuzun içine sokmayı unutmayın! 🙂

denim_on_denim_trendi_nasil_uygulanir_rihanna

denim_on_denim_trendi_nasil_uygulanir_4

Ben illa ki aynı renk ya da birbirine çok yakın renklerde kot kumaşları birbiriyle kombinlemek istiyorum derseniz de eğer, kot gömlekli ve kot şortlu kombinleri öneririm. Hem böylece baştan aşağı aynı renge bürünmüş olmazsınız biraz da teninizin rengi ortaya çıkmış olur. Ayrıca aynı renk kot kumaştan parçalarla kombin yaparken bir önemli püf nokta daha var, kolye, kemer gibi aksesuarlarla kombininize biraz daha renk ve farklılık katabilirsiniz:)

denim_on_denim