“Dertli Gönüllere Giren, İşte Benim Zeki Müren”

183

işte_benim_zeki_müren

Sanat güneşimiz, içimizi titreten ses Zeki Müren aramızdan ayrılalı çok oldu. Ama onun anısı hala bestelerinde ve seslendirdiği şarkılarda yaşıyor.  İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi mezunu, Devlet Sanatçısı ünvanlı sanatçı uzun yıllar süren müzik kariyeri ile ilahlaşırken aynı zamanda Yeşilçam’da da boy gösteriyor. Sadece kariyeri ile değil, özel hayatı ve stili ile de her zaman merak uyandıran Zeki Müren, Türkiye’nin bu güne kadar yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri, hatta belki en büyüğü.

işte_benim_zeki_müren

Zeki Müren, bir idol. Kimse Klasik Türk Müziğini onun gibi söylemedi. Kimsenin sesi aşkı bu kadar derinden anlatmıyor. Ondandır ki bugün hala onu anıyor ve hayatını merak ediyoruz.

Yapı Kredi Private Banking işbirliğiyle Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık  “İşte Benim Zeki Müren” sergisi ile Sanat Güneşi’mizin hayatına ışık tutuyor.

işte_benim_zeki_müren

Çocukluğundan başlayarak hayatının her döneminden kesitler sunan sergide sahne kostümleri ve bugüne kadar hiç yayınlanmamış fotoğrafları da yer alıyor. Ayrıca film gösterimleriyle de Yeşilçam’daki Zeki Müren akımı tekrar hatırlatılıyor.

işte_benim_zeki_müren işte_benim_zeki_müren işte_benim_zeki_müren işte_benim_zeki_müren

Beyoğlu Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde 19 Kasım’da açılan sergi, 20 Aralık 2014’e kadar ziyaret edilebilecekken yoğun ilgi karşısında 31 Ocak 2015’e kadar uzatıldı. Sergi girişi ücretsiz. Kesinlikle gidilmesi, görülmesi gereken bir sergi!

işte_benim_zeki_müren

Sanat Güneşi’mize saygıyla…