Dünya Caz Günü Etkinlikleri Başlıyor

287

Cazı uç noktalara taşıyan Finlandiyalı trio Mopo ve her konserlerinde dinleyiciye ayrı bir müzikal tecrübe yaşatan Korhan Futacı ve Kara Orkestra, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde Garanti Caz Yeşili kapsamında Babylon’da!

Linda Fredriksson, Eero Tikkanen ve Eeti Nieminen isimli üç eski dost tarafından 2009 yılında kurulan Mopo, müzik hayatına başladığı günden itibaren, daha önce denenmeyen işleri kendilerine hedef alarak tüm caz severlerin dikkatini çekmeyi başardı. 2012’de çıkardıkları ikinci albümleri “Beibe” ile stilleri kulaklarda yer eden Mopo, 2013 yılında katıldıkları “Live At BBC Radio Jazz ve Londra Caz Festivali”nde dinleyenleri eşsiz canlı performansları ile büyülediler.

Korhan Futacı ve Kara Orkestra,  müzikleriyle zengin orkestral bir ambiyans yaratırken İstanbul’un kendine has kaosunu ve deliliğini çok renkli müzikal bir hikayeye dönüştürüyor.

Babylon’da 30 Nisan akşamı, Uluslararası Caz Günü’nde caz severleri birleştiren bir gecede yerinizi almak için Mopo ile  Korhan Futacı ve Kara Orkestra konserini  ajandanıza not etmelisiniz.

http://babylon.com.tr/tr/etkinlikler/garanti-caz-yesili/30-nisan-2015/uluslararasi-caz-gunu-mopo-korhan-futaci-ve-kara-orkestra

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.