En Tarz Mekanlar Vol.7 : Grandma Teşvikiye

180

 Teşvikiye’nin yeni sakinlerinden birisi Grandma. Lezzetli hamur işleri, reçelleri; kahveleri ve çaylarıyla mahallenin gözdesi olmuş durumda.grandma_teşvikiye

Sabahları işe ya da okula giderken taze hamur işleriyle güne leziz bir başlangıç yapmak isteyenler; öğle aralarında işe ara verip dinlenenler ve akşamları arkadaşlarla buluşan insanlarla dolu Grandma her daim kıpır kıpır.

Öncelikle girişin her iki yanında yer alan masaların üzerinde bulunan çeşit çeşit tatlılar arasından seçim yapmak oldukça zor. Ben seçimimi böğürtlenli bademli, limonlu kekten yana kullandım. Elbette sadece bununla yetinmeyip hemen karşı masada yer alan portakallı bademli kekten de geri kalmadım. Yaseminli yeşilçayları dinlendirici ve keklerle birlikte güzel bir uyum yakalıyor.

grandma_teşvikiye-5

Grandma beyaz ağırlıklı tasarlanmış, küçük mekan bu şekilde geniş bir etki yaratıyor. Yola bakan cephede duvarlar kaldırılıp camlarla kaplanmış, bu da mekanı oldukça ferahlatmış. Bunun yanı sıra Grandma’nın tatlı büyükannesi tabakların üzerinde yer alıyor ve siz çayınızı yudumlarken güler yüzle size bakıyor.

grandma_teşvikiye-4

Kasanın hemen önündeki reçeller sanıyorum ki ev yapımı, deneme fırsatım olmadı açıkçası ama iştah açıcı göründüğünü söyleyebilirim. Yine girişin hemen sol tarafında masaların arkasında kahve paketleri bulunmakta. Son olarak kasanın üzerindeki duvarda Grandma’nın hikayesini okuyabilirsiniz. Keyifli zaman geçireceğinize emin olduğum bu leziz dükkana en kısa zamanda uğramanız dileğiyle.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak No. 38, Teşvikiye

Telefon : (0212) 234 74 20

grandma_teşvikiye-2

grandma_teşvikiye-3

grandma_teşvikiye-6