Erasmus Öğrencilerinden Örnek Davranış

233

Akdeniz Üniversitesi’ne yurtdışından Erasmus Programı kapsamında gelen yabancı öğrenciler, Antalya’nın Konyaaltı sahilinde çöp toplayarak çevre temizliği yapıp aynı zamanda yerel halkı da bilinçlendirdi.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan; “Üniversitemize Erasmus programı kapsamında gelen yabancı öğrencilerimiz sadece eğitim almıyor aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de dahil oluyorlar. Bu kapsamda Uluslararası alanda Erasmus Öğrenci Ağı tarafından gerçekleştirilen “Lets Do it” adlı sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olarak Antalya’nın Konyaaltı sahilinde çevre temizliği yaptılar. Bizler de bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin hem şehrimize katkısını önemsiyor hem de öğrencilerimizin halkla kaynaşmasına öncelik sağlıyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Burhan Özkan, Akdeniz Üniversitesi’nin bir sonraki akademik yılda da Erasmus programı kapsamında gelen öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer almasına katkı sağlayacağını belirtti.

Kaynak: besthaber.com.tr

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.