Facebook’a Türk Rakip Geliyor: FreelyShout

360

Yazılım ve dizayn olarak Türk kullanıcıları için özel olarak hazırlanan, ayrıca TwitterFacebook, Foursquare benzeri olan FreelyShout, 2013 yılından beri aktif durumda.

Sitenin kurucularından olan Ertan Aktaş, proje üzerinde yaklaşık 3 senedir çalıştıklarını belirterek kullanıcılara “shout” olarak adlandırdıkları resim ve videolu paylaşım fırsatı sunduklarını açıkladı.

Yakındaki bir hastanede kan gereksinimi varsa kullanıcının bunu online olarak görebildiğini söyleyen Aktaş, “Bunlar benzeri ansızın çok modül var. Şu anda ortalama şekilde 140 bin kullanıcımız var. Kullanıcı sayımız her gün averaj 800 artıyor. Bu kimi günler 2-3 bin kişi de oluyor” şeklinde konuştu.

 

Ülkemizdeki ünlü isimlerin sitelerine olan ilgisinden de bahseden Aktaş, “Sitemizle alakalı Türkiye Ajansı yönünden gercekleşen haber ansızın çok tv ve gazetede katıldı . Belki de bunun yardımı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aradılar ve projemizle alakalı sunum yapmak suretiyle Başkent Ankara ‘ya çağrıldık. Bu, bizim için gurur veren bir gelişme oldu” dedi.

Yine Aktaş’ın açıklamalarına göre sitenin mobil uygulaması yakın bir zamanda yayınlanacak. 

Kaynak:Webtekno

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.