Facebook’tan Türkiye’nin İlişki Durumu Haritası

315

Facebook, Sevgililer Günü’ne özel bir infografiği paylaştı. Türkiye’deki kullanıcıların bilgilerini derleyen Facebook, ülkemizin ilişki durumunu ortaya çıkardı.

İki ayrı cinsiyete dair ilişki durumunu açıklayan infografikte Sevgililer Günü’nde ne kadar paylaşım yapıldığı ve en çok kullanılan kelimeler de açıklanıyor. İnfografiğin detaylarıyla devam edelim.

120 bin 795  kişinin ilişkisinin olmadığını paylaşan Facebook ilişkisi olan kişileri 87 bin 822 olarak açıklamış. 28 bin 514 kişi evli olarak açıklanırken, evliliğe bir adım kalan kişi sayısı 14,338 olarak belirtilmiş. Facebook’taki aktif kullanıcı sayısı ile karşılaştırdığımızda ilişki durumunu açıklayanların oldukça az olduğunu belirterek devam edelim.

Türkiye’de ilişkisi olan kadınların oranı yüzde 6,5, erkelerdeyse bu oran yüzde 5,7. Kadınların yüzde 19,1’inin ilişkisi yokken, erkeklerde bu oran yüzde 23,7. Diğer yandan evli erkeklerin oranı yüzde 15,6 ve evli kadınlarınki yüzde 20,5.

Facebook, kadınların Sevgililer Günü’ndeki ilk 3 paylaşımınıysa “sevgi”, “aşık” ve “<3″  olarak belirtiyor. Özel olarak hazırlanmış infografiği aşağıda bulabilirsiniz:

sevgililer-gunu

Kaynak: Sosyalmedya.co

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.