Farklı Bir Dergi OnePiece

256

One Piece

 

One Piece 1997’den bu yana haftalık olarak çizilen manga (Japon çizgi roman) serisidir. One Piece, Japonya’da aktif olarak yayınlanan 3 büyük manga serilerinden biridir. Yaratıcısı Eiiçiro Oda’dır, manga aynı zamanda anime olarak ta her hafta Japon Televizyonlarında ekrana gelmektedir. 23 ülkede 16 farklı dilde basılan manganın türü Fantastik, Aksiyon ve Komedi olarak geçmektedir. Ayrıca Haziran 2015’de toplam 320 milyon kopya satarak dünyanın en çok satan mangası olarak Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdırmıştır.

üniversite-medya-birligi-a

Fantastik bir evrende geçen manga, adaların ve sonsuz denizlerin olduğu bir dünyada gösteriliyor. Konusu korsanların çağında geçen bir zamanda Monkey D. Luffy adında bir genç korsanın hayatını alıyor. Hayatının en büyük hayali bir gün “Korsanlar Kralı” olmak olan karakterimizin yükselişini görüyoruz.

 

üniversite-medya-birligi-b

 

Kendisi ilk kez “Romance Dawn” sayısında bir fıçının içinde seyahat ederken görüyoruz. Kahramanımız Luffy 17 yaşında gamsız ve rahat bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Çocukken bir “Şeytan Meyvesi” yiyerek özel bir güç kazanıyor ve kendisini “Lastik adam” oluyor. İlk bölümden itibaren kendisine bir tayfa kurup denizlere açılıp One Piece adındaki en büyük hazineyi ele geçirip korsanlar kralı olması izliyoruz. Tabi izlerken yüksek aksiyon ve bol bol komedi sizi bekliyor.

 

 

 

Haber:Yavuz Kaan DEMİR