Fashion Tips Vol.3 Make Up Tips

216

Hazırlayan : Dolunay KELLE

Doğru kıyafet seçimi güzel görünmenin en önemli anahtarıdır. Fakat bunu uygun bir makyajla tamamlamazsak “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” konumuna düşebiliriz. Makyaj yapmak rengi güzel olan her şeyi sürmek değildir. Önemli olan bu renklerin hem teninize uyumu hem de kendi içindeki uyumdur.

tumblr_lu5dojpldh1qev2zyo1_5002

Tüm ten renkleri için bir kaç tüyo;

1.Gözlerini ve dudaklarınızı aynı anda ön plana çıkarmamalısınız. Dumanlı bir göz makyajı yapıp iddialı ruj sürmek itici bakışları üstünüze çeker.

2. Allık seçiminizde karar veremiyor ama doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız yanaklarınızı biraz çimdikleyip oluşan renkte bir allık kullanabilirsiniz.

2391-taylor-swift-red-lips-hd-1280x720-1-1024x576

Beyaz ten için

Makyaj yapmayınca sürekli “bugün iyi görünmüyorsun, hasta mısın, iyi misin” gibi sorulara maruz kalan beyaz tenliler canlı gösterecek makyajları tercih etmelidirler. Pastel tonlarda pembe bir ruj günlük makyaj için bir numaralı seçimdir. Gece makyajı için ise kırmızı tüm gözleri üstünüze çekmekte yardımcı olacaktır. Koyu renk rujlar ise sizi vezirken rezil edebilir. Allık olarak yine pembe tonlarını tercih etmelisiniz. Gözleriniz kahverengiyse siyah ve kahverengi gibi koyu tonlar far için idealdir. Mavi, pembe, yeşil ve gri tonları ise renkli gözlere daha çok yakışır. Eyeliner ve rimel yardımıyla göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bronz görünmek uğruna asla cilt renginizden koyu fondötenleri seçmemelisiniz. Ten renginizin bir ton üstü veya bir ton altı fondöten kullanmanız sizin doğal görünmenize yardımcı olacaktır.

c

Esmer ten için

Esmer tenliler için doğru makyaj yapmak çok önemlidir. Göz makyajı için kahverengi ve bakır tonları gibi doğal renkler sizin için ideal renklerdir. Fondöten seçiminiz ten renginizle neredeyse aynı tonda olmalıdır. Şeftali tonlarındaki allıklar sizin için en doğru seçimdir. Ruj seçiminiz ise şeftali ve pudra tonlarında olmalıdır. Esmer tenliyseniz sade ve abartıya kaçmayan günlük bir makyajla şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

1297977034_63716_4d5bc9cd_009_122_409lo

Buğday ten için

Saç renginiz açıksa pastel tonlardaki farları tercih etmelisiniz. Koyu saçlarda ise koyu gri, kahverengi gibi renkler gözlerinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Çok canlı olmayan bir kırmızı, şeftali ve kahve tonları ideal rujlardır. Pembe tonlarında bir allık yüzünüz için daha uygun olacaktır.  Allık rengi kadar allığı sürme tekniğiniz de önemlidir. Yüz hatlarınıza uygun olarak allığı doğru bir biçimde sürmelisiniz.