Fashiontech Teknolojide Son Trend Fashion Emojis

262

Moda, teknolojiden ilham alarak besleniyor ve gelişiyor. Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da, Oscar ödüllerine doymayan film Gravity’yi aklımıza getiren tasarımlar da yer aldı. Ece Gözen’den Gül Ağış’a, Tuba Ergin’den Nejla Güvenç’e bir çok tasarımcı, koleksiyonlarında fütüristik tasarımlara imza attı.

Ece Gözen

ece gözen ece gözen2 ece gözen 4

Tuba Ergin

tuba ergin tuba ergin2 tuba ergin3

Zaman zaman da moda sektörü teknolojiyle aşık atıyor. Teknolojik gelişmelere yön veriyor. Kombin uygulamaları, e-dergiler, fashion illustration programları, e-alışveriş siteleri…Moda sektöründeki ihtiyaçlara ve trendlere göre gelişen teknolojik gelişmelerin olduğu bir gerçek.

Şubat ayından beri devam eden moda haftaları için Harper’s Bazaar’ın emojileri çok konuşulmuştu. Olsen ikizlerinden Valentino’nun efsaneleşen zımbalı topuklularına kadar moda dünyasının öne çıkanları emoji haline gelerek telefon ve tabletlerimizde yer almaya  başlamıştı.

fashion-emoji-e58acbae8aecdbab

 

Bu akım Harper’s Bazaar ile başladı belki ama hala devam ediyor. Teknolojinin son gözdeleri akıllı telefonlar ve tabletlerde duygularımızı ifade ederken kullandığımız ikonlar artık daha “fashionable”.

kmart-concierge-fashionweek-problems-emojis-imgur

 

Fashion Emojilerin en cool olanı da, şüphesiz ki en cool isimlerden çıkıyor. Chanel’in devleşen tasarımcısı Karl Lagerfeld’in kendi adını verdiği tasarımları için çıkarmış olduğu application, gerçekten çok havalı. Biz de denedik, bayıldık.

emoji-karl-lagerfeld-600x450

972544_10203662511068191_1779892271_n

 

 

Not : Teknolojik gelişmeler her zaman insanlardan ilham alınarak yapılır, aynı zaman da ilham vericidir. 2014 yılında teknolojiye kafa tutularak yapılan sosyal medya yasağı, çağ dışılıktır, çağı yakalayamamaktır. 

#TwitterBlockedinTurkey

#YoutubeBlockedinTurkey