Fashiontech Future of Fashion 2014

196

Fashion Institute of Technology’nin öğrencilerinin düzenlediği ‘’Future of Fashion’’defilesinde, bu işi yaparken teknolojiden oldukça fazla destek almışlar ve sonuç, mükemmel!

IMG_1832 IMG_1836 IMG_1837 IMG_1838

 Dr. Joyce F. Brown’ un müdürü olduğu FIT, birbirinden genç ve yetenekli tasarımcıları bünyesinde bulunduruyor, zaten birazdan inceleyeceğimiz defilede de farklı tarzlar ve farklı tasarımcılar var.Children’s Wear, Intimate Apparel, Knitwear, Special Occasion, Sportswear, Milan olarak 6 alanda 9 tasarımcı yeteneklerini sergiliyor.

7 5 4 3 (1) 2 (1) 1 (1)

Özellikle bu defilede teknolojinin moda üzerinde kullanımının dibine vurulduğunu görüyoruz, gerçekten çok çalışılmış ve emek harcanmış. Organizasyonun videosunda kıyafetlerin hazırlık aşamasını da görüyoruz, eliyle örgü örenler mi dersiniz, dantelleri tek tek kıyafete dikenler mi dersiniz, herkes kendi tasarımını ciddi bir emek ile hazırlıyor. ‘’3D yazdırıp çıkarmışlar, ee bunlara ne iş kalmış?’’ demeyin yani. Ve şunu söylemeden edemeyeceğim, saç konsepti harika olmuş.

3D 2 3D

Daha çok ünlülerin sahne kıyafetlerine hitap eden tarzda tasarımlar görüyoruz hatta özellikle vurguladıkları isim ise Miley Cyrus, hmm manidar.

Bu arada defilenin minik mankenlerini de unutmayalım. Çocuk tasarımları için yapılan bu şirin kıyafetler ‘’Ay keşke ilerde bi kızım olsa!’’ dedirtmiyor mu?

6

Ve tabiî ki iç giyim, burada da oldukça zarif tasarımlar görüyoruz, özellikle dantellerin oluşturduğu boyuna çizgiler gerçekten çok hoş ve seksi bir görünüm yaratmış.

İşte tasarımda özgünlük diye buna derim ben! Fashion gibi fashion, technology gibi technoloy.

Defilenin tamamını www.fitnyc.edu adresinden izleyebilirsiniz.