GazeteBilkent Yeni Döneme Başlıyor

303

Bilkent Üniversitesi’nin özgün ve özgür yayın anlayışıyla çalışmalarını sürdüren online öğrenci gazetesi GazeteBilkent yeni yol arkadaşlarını arıyor. Üniversite Medya Birliği üyesi olan GazeteBilkent,  fikirler ve yazılar için ayrıca bir köşe sunuyor.

Yeni dönem yazar ve idari ekip üye alımları için başvuruların alınacağı Güz Dönemi Tanışma Toplantısı 16 Eylül Çarşamba günü saat 17.40’ta Merkez Kampüs C Blok Amfide gerçekleşecek.

Üyeler 9 Yayın ve 5 İdari Birimden oluşan GazeteBilkent Ailesinde

-Kampüs
-Mezunlar
-Politika
-Ekonomi ve İş Dünyası
-Spor
-Kültür – Sanat
-Bilim – Teknoloji
-Tarih 
-Hobi – Yaşam, birimlerinde yazar olarak kendilerine bir köşe bulabilirken ünlü söyleşileri kapsamında alanında yetkin kişileri tanıma ve tanıtma şansına sahip olacak.

Ayrıca üyeler İdari Ekipte şu alanlarda etkin olabilecekler;

-Kurumsal İletişim Birimi’nde diğer kurum ve şirketlerle iletişim halinde olup sponsor, reklam anlaşmalarını yönetecekler.

-Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nde GazeteBilkent‘in tanıtımı için fikirler bulup hayata geçirerek ve hedef kitleyle olumu ilişkiler kurulmasını sağlayacaklar.

-Mali İşler Birimi’nde bütçe yönetiminde rol oynayacaklar.

-İnsan Kaynakları Birimi’nde GazeteBilkent üyelerinin motivasyonunu arttırmaya yönelik çalışmalar, performans arttırmaya yönelik eğitimler düzenleyecekler.

-Online Operasyon ve Grafik Birimi’nde Web sitesinin ihtiyaçlarına çözüm üreterek; etkinliklerin tanıtım materyallerinin tasarımlarını hazırlayarak kulüp yönetiminde yer alabilecekler.

Hatta katılımcılar, her sene medyanın her alanından ünlü isimlerin ağırlayan ve Ankara‘nın medya alanındaki en büyük etkinliği olan Medya Zirvesi Ekibi’nde koltuğunu ayırtmış olacak.

Tanışma toplantısı sonrasında verilecek kokteylde üyeler; editör, yazar ve birim sorumlularıyla sohbet fırsatını elde ederek kendilerine uygun birime karar verebilecekler. Bu birimlerden, kendilerinden istenecek ön yazı, mülakat ve mülakat sonrasındaki aday üyelik süreçleri ile ilgili bilgi edinebilecekler.

 

İletişim: info@gazetebilkent.com

İnternet Sitesi: www.gazetebilkent.com

 

 

 

 

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.