Geleceğini Okuduğun Bölüm Mü Belirliyor?

324

İTÜ Mezunları Derneği Öğrenci Kulübü tarafından ilk kez düzenlenen DFS etkinliğinde (Different Futures Summit) İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirmiş fakat okuduğu bölümden çok farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olmuş mezunlar aynı panelde buluşacak, bu noktaya gelirken yaşadıkları süreci paylaşacak.

gelecegini-okudugun-bolum-mu-belirliyor-dfs-umb-blogİTÜ Mezunları Derneği Öğrenci Kulübü tarafından ilk kez düzenlenen ve Üniversite Medya Birliği’nin dijital medya sponsoru olduğu DFS 2016 paneli 2 Mayıs Pazartesi günü İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi‘nde gerçekleştirilecek.

Amacın sadece farklı alana yönelmiş mezunları biraraya getirmek değil, bambaşka karakter ve hayatların sohbet etmesini sağlayarak interaktif, heyecanlı ve eğlenceli bir ortam yaratmayı amaçlayan etkinlikte, her panelde kurumsal hayatı, girişimcilik ekosistemini, sanat ve spor gibi kültürel meslekleri temsilen mezunlar bulunacak, öğrenciler hangi alana kendini daha yakın istiyorsa o mezunu örnek alacak.

DFS 2016’nın ilk paneli olan Mimarlık Paneli’nin katılımcıları: İki Design Kurucusu Murat Kader, TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Opet Teknoloji, Otomasyon, Mühendislik Direktörü Hakan Koca, Ünlü Astrolog Duygu Çalışallı.
Etkinliğin ikinci paneli olan Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nin katılımcıları: Smartpro Kurucusu Önder Eker, YapıKredi CFO Mert Öncü, Kayra Yelken Şirket Sahibi Murat Yahyaoğlu, Arçelik Proje Müdürü Orhan Sancaklı.
Etkinliğin üçüncü paneli Project House’un katılımcıları: Kurucu Ortaklar Serhat Akkılıç, Cüneyt Devrim, Sinan Güral.
Etkinliğin son paneli İTÜ’lü Ünlüler’in katılımcıları arasında ise Model, Sörfçü, Oyuncu Çağla Kubat; Sunucu, Oyuncu Okan Karacan; Müzisyen Serkan Çağrı yer alıyor.

Kayıt için