Gezici Festival Kastamonu Üniversitesi’nde!

469

Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği, Gezici Festival 8 Aralık Pazartesi günü Kastamonu Üniversitesi’nde gençlerle buluşuyor!

1995’ten beri Türk ve Dünya filmlerinden en seçkin örnekleri izleyicilerle buluşturan Gezici Festival, bugüne kadar 5 ülke ve 23 şehirde etkinlik düzenledi. Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve Üniversite Medya Birliği üyesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun ev sahipliği yapacağı etkinliğe, İstanbul Film Festivali’nde en iyi film ödülü alan ‘’Ben o değilim’’ filminin yönetmeni Tayfun Pirselimoğlu ve ‘’ Neden Tarkovski olamıyorum?’’ filminin yönetmeni Murat Düzgünoğlu katılacak. 8 Aralık Pazartesi günü Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans salonunda gerçekleşecek olan Gezici Festival gün boyu sürecek.

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.