Sosyal Medyada Keşfedilmiş Bir İsim: Hayden Williams

431

 

Hayden_williams_logo

Moda bünyesinde sadece güzel giyinmeyi, uyumu veya iyi zevki barındırmaz. Moda kendi bünyesi içerisinde ‘yeteneği!’de barındırır. Hatta öncelikle yeteneği barındırır; çizim gibi, yaratıcılık gibi, hayal gücü gibi..

hayden_williams

 

Moda tasarımcısı olmak demek çok güzel, çok şık, çok uyumlu giyinip sokakta gezinmek değil. Moda tasarımcısı olmak demek; ulaşılmaz bir yaratıcılığa, uçsuz bucaksız bi hayal gücüne ve inanılmaz, kusursuz bi çizim yeteneğine sahip olmak demek. Sadece bir kalemle harikalar yaratmak, o kalemi istediğin dilde konuşturmak demek.

Rihanna_hayden_williams

Bu zamana kadar ki tasarımcıların geçmişlerine bakarsanız hep yeteneklerinin keşfiyle buralara kadar gelmişler. Ve ben son zamanlarda çizimlerine hayranlıkla baktığım, yaratıcılığına bayıldığım ve takdir ettiğim bir yeteneğe sahip olan İngiliz tasarımcı ve illüstratör Hayden Williams’ı tanıtacağım size.

beyonce_hayden_williams

Hayden Williams, küçükken çizdiği Disney karakterlerle yeteneğini keşfetmiş ve zaman geçtikçe kendini geliştirip ünlülerin illüstrasyonlarını çizmeye başlamış. Sadece Tumblr ve Twitter hesaplarında ilham aldığı ünlüleri çizip paylaşarak duyulmuş. Yani kendiliğinden doğal yeteneğiyle dikkat çekerek günümüzün önemli tasarım ve illüstratörü olmuş. Şimdi ise kutlamalar, magazin dergileri vs. için ünlülerin illüstrasyonlarını yapıyor. Ve bir çok koleksiyonu var, ben de aralarından en beğendiğim çalışmalarını ekledim.

fno_hayden_williams

Gelecekten beklentisini ise şöyle dile getirmiş; ‘unutulmaz bir isim, doğal kabiliyet ve yalnızca bir moda eskiziyle dünyayı fethetmeyi umuyorum.’ Daha henüz 23 yaşında böyle inanılmaz çizimler yapan bir tasarımcının geleceğinin çok parlak olacağından şahsen benim hiç şüphem yok! Severek takip ediyorum ve etmenizi de tavsiye ediyorum.

barbie_hayden_williams

pop_art_hayden_williams

hayden_williams