Hitit, Üniversite Medya Birliği’ne Dahil Oldu!

317

Çorum Hitit Üniversitesi, Üniversite Medya Birliği’ne üye oldu. 50’ye yakın üniversitenin medya ve iletişim kulüplerinin üye olduğu ve destek aldığı Üniversite Medya Birliği’ne Hitit Üniversitesi Medya İletişim Topluluğu da katıldı. Medya İletişim Topluluğu Kurucu Başkanı Eray Durkaya ve Kulüp Başkanı Miyeser Kılınç’ın imzaladığı protokol ile Üniversite Medya Birliği’ne dahil oldu. Üniversite Medya Birliği’ne 50’ye yakın üniversitenin iletişim ve medya kulübü üye olarak çalışıyor. Medya Birliği’nin temelleri, Ekim 2013’te Boğaziçi Üniversitesi’nde 20 üniversitenin iletişim kulüpleri ve medya topluluklarıyla gerçekleştirilen Medya Çalıştayı ile atıldı. Üniversite Medya Birliği, şu an 50 üniversitede yer alan bir yapı haline geldi ve resmi olarak Üniversite Medya Derneği’ne bağlı olarak faaliyet gösteriyor. Üniversite Medya Birliği, medya ve iletişim etkinlikleri, yayınlar, festivaller, ödüller, akademik seminerler gibi konularda üniversite kulüplerine destek veriyor, onlarla ortak işler yapıyor ve üyelerinin üniversite içi ve sonrası hayatlarının şekillenmesine yardımcı oluyor.
Üniversite Medya Birliği’nin kurulmasında Atatürk Üniversitesi İletişim Kulübü, Beykent Üniversitesi İletikampüs, Balıkesir Üniversitesi Medya ve İletişim Kulübü, Bilkent Üniversitesi Medya Topluluğu, Bilkent Üniversitesi Gazete Bilkent, Boğaziçi Üniversitesi Bounterview Media&University, Doğuş Üniversitesi İletişim Kulübü, Ege Üniversitesi İletişim ve Sosyal Medya Topluluğu, Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü, Hacettepe Üniversitesi İletişim Topluluğu, İstanbul Arel Üniversitesi Anka Film ekibi, İstanbul Bilgi Üniversitesi RadyoVesaire,İstanbul Bilgi Üniversitesi Üniverzete, İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Kulübü, İstanbul Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü, İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya Kulübü, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Kulübü, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Kulübü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gençlik Kulübü, Sakarya Üniversitesi SAÜ Sözlük, Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Kulübü, Sütçü İmam Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu, Uludağ Üniversitesi Radyo ve Televizyon Topluluğu yer aldı. Bugün 50’ye yakın üniversitenin medya ve iletişim kulüplerinin üye olduğu Üniversite Medya Birliği, her gün geçen gün büyüyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Medya İletişim Topluluğu Kurucu Başkanı Eray Durkaya, hayata geçirecekleri projelerde artık daha profosyonel çalışacaklarını duyurdu. Üniversite Medya Birliği’ne dahil olan tüm üniversitenin iletişim ve medya kulüpleri ile ortak çalışmalar yapacaklarına dikkat çeken Medya İletişim Topluluğu Kurucu Başkanı Eray Durkaya, birliğin Boğaziçi Üniversitesi’nden yönetildiğini ifade etti. Final dönemi öncesinde tüm fakültelerde örgütlendiklerinin altını çizen Eray Durkaya, ikinci dönemle beraber daha etkin olacaklarını söyledi.
Medya İletişim Topluluğu adına hatıra ormanı oluşturacaklarını, Kızılay’a kan vereceklerini, diğer kulüplerle beraber projeleri hayata geçireceklerini kaydeden Durkaya, “Her geçen gün büyüyoruz. Daha etkin ve daha profosyonel olmak için Medya İletişim Topluluğu Proje Birimi çalışıyor. Şubat ayında “Hitit Dinliyor” isimli radyo hayata geçecek. Radyo tüm öğrencilerin ortak noktası olacak” ifadelerini kullandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN