I. İlişkisel Sosyal Bilimler Kongresi’ne Davetlisiniz

122

Değerli Bilim İnsanları,

13-14 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “I. İlişkisel Sosyal Bilimler Kongresi”ne sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

İlişkisel Sosyoloji üzerine İletişim Bilimlerini temel alan kongre ile Türkiye’de sosyal kuram alanında çalışan çağdaş araştırmacılara özgü ilişkisel kavrayışların anlaşılması ve ilişkiselci anlayışın sosyal bilimler alanında yaygınlaşması beklenmektedir. Bu bağlamda mevcut kuramsal yaklaşımların yeni katkılarla geliştirilmesi ve Pierre Bourdieu, Charles Tilly, Margaret Archer gibi üç temel ilişkiselci üzerinden yapılan yeni kolektif yaklaşımlara ve analiz araçları üretebilen çalışmalara ulaşılması amaçlanmaktadır.

i-iliskisel-sosyal-bilimler-kongresine-davetlisiniz-umblog

Kongrede kabul edilen bildirilerin özetleri kongre özet kitabında yayınlanacak, bildirilerin tam metinleri kitap olarak yayınlanacaktır.

Kongre, iletişim alanının yanı sıra, sosyoloji, mimari, güzel sanatlar, antropoloji, tarih, iktisat, siyaset bilimi, sağlık, dilbilim ve kültürel alanlarda çalışan bilim insanı, araştırmacı ve ilgililerin katılımına açıktır.

Bildiri özetleri 02 Ocak 2017 tarihine kadar kabul edilecektir.

Kongre Düzenleme Kurulu

Detaylı Bilgi