İGÜ’lü Öğrencilerden Farkındalık Projesi

392

Meslektaş olalım mı?

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Programı öğrencileri tarafından “Meslektaş Olalım mı?” isimli proje hayata geçirildi. İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Programı öğrencileri tarafından “Meslektaş Olalım mı?” isimli proje hayata geçirildi. Projeyle, lise öğrencilerine Halkla İlişkiler mesleğinin tanıtılması amaçlanıyor.

Halkla İlişkiler mesleğini tanıtmak ve bu sektöre yeni uzmanlar kazandırmak için liselere yönelik bir proje gerçekleştirildi. Projeyi İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Programı öğrencileri yürütüyor. Projenin ilk semineri, Avcılar Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine 10 Nisan 2015 tarihinde Rümeysa Sekban, Neslihan Biçer, Şeyda Kartal, Nezahat Oruç ve Kübra Karatepe tarafından verildi.

Farkındalık yarattılar

Gerçekleştirilen projede, halkla ilişkiler öğrencileri, lise son sınıflarda farkındalık yarattı. Proje içerisinde halkla ilişkiler uzmanının toplum içindeki yerine değinildi. Proje çerçevesinde halkla ilişkiler mesleğinin toplum tarafından yanlış bilindiğinin altını çizen, bu bağlamda meslek seçecek öğrencilere halkla ilişkilerin, anlatılmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Program Başkanı Öğr. Gör. Emel Tozlu, “Amacımız mesleğimizi potansiyel öğrencilerimize doğru anlatmak ve halkla ilişkilerin bilinmeyenlerini onlarla paylaşmak” dedi.

Bilerek meslek seçmeliler

Projeye destek veren Avcılar Anadolu Lisesi Müdürü Ümit ATEŞ “Mezun olacak öğrencilerimizin bilerek meslek seçmeleri hepimizi mutlu eder. Öğrenciler bilinçlendirilmezse hiç bilmedikleri meslekleri okuyup inşa edecekler ve toplum mutsuz insanlarla dolu olacak. Umarım bu tür projeler tüm bölümlerde ve okullarda başlatılır” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

 

igu

 

Kaynak: Gazetemİstanbul.com

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.