İstanbul Design Week

239

Tasarımın farklı dallarını bir araya getiren İstanbul Tasarım Haftası geçen haftaydı. Birbirinden güzel fikirlerin sergilendiği etkinlikte Üniversite Modası olarak en çok dikkatimizi çeken çalışmalardan biri Serim Kanmaz’ın tasarladığı “Infinite Armchair, Infinite Lighting” adlı çalışmaları oldu. Tasarımları organik biçimlerde ve kendini tekrar ederek sürekliliği oluşturuyor.Kullanıcıya samimi ve içten bir koza hissi yaratmayı hedefleyen sanatçının hedefine fazlasıyla ulaşmış olduğunu söyleyebiliriz. Bize göre; sarının sıcaklığını masif cevizin kalitesiyle tamamladığı tasarımları insanda aitlik hissi yaratıyor.

istanbul_design_week

 

Bir diğer etkileyici çalışma Sibel Saraç’ın beden ayarlı yolcu koruması tasarımları oldu. Motosiklet tutkunlarının ilgisini çekecek olan bu çalışmada moda ve korumayı bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca tasarımcının kişiye özel kask içi başlıklarını çok yaratıcı bulduk. İkinci yolcu için tasarlanan kaskların içlikleri değişebiliyor.

istanbul_design_week

İslami çizgileriyle ziyaretçileri hayran bırakan Islamopolitan: İslam & Cosmopolitan adlı sergi etkinliğin en başarılı bölümlerinden biriydi. İslam ve sanatın harmanı farklı bakış açılarının ortak noktası oldu diyebiliriz. Küratörlüğünü Khalid Shafar ve Giuseppe Moscatello üstlendiği sergi Design Dubai ve Maraya Centar’dan sonra İstanbul’da sanat severlerle buluşma fırsatı sundu.

istanbul_design_week istanbul_design_week

Design Spirit ekibinden Mete Mordağ’ın merfolk çalışması da beğendiğimiz çalışmalardan biriydi.Çelik malzemeden işlenmiş taşları ve şeffaf tahtası ile özel bir satranç takımı.

istanbul_design_week

Yerli ve yabancı sergilere, birbirinden değerli tasarımcılara yer veren etkinlik 9. Yılını geride bırakmış bulunuyor. Önümüzdeki sonbahar için şimdiden ekip olarak heyecan içerisindeyiz. Gelecek sene 10. Yılını kutlayacak olan etkinliği kaçırmamanızı öneririz.