İstanbullu Sanatçıların Üretim Alanlarına Misafir Olun

236

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Açık Stüdyo Günleri, İstanbul’daki sanatçıların kendileri için atölye ve ev ortamında yarattıkları çalışma alanlarını sanata meraklı ziyaretçilere bilgiyi ve ilhamı paylaştığı bir etkinlik. Organizasyonun temel amacı ise sanatçıların kendi arasında ve sanat meraklılarıyla ağ kurabileceği bir zemin yaratmak.

istanbullu-sanatcilarin-uretim-alanlarina-misafir-olun-umb-blog-umblogDeniz Beşer ve Juliane Saupe tarafından düzenlenen ve sponsor desteği olmadan hayata geçirilen Açık Stüdyo Günleri; resim, heykel, seramik, yerleştirme, fotoğraf, video ve performans disiplinleri üzerinde üretim yapan sanatçıların katılımına açık. Öte yandan organizasyon içinde yer almak isteyen sanatçıların üretim alanlarının da şehrin sanat ve yaratıcı üretim faaliyetlerinin yoğunlaştığı semtler olan Taksim, Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy‘de bulunması gerekiyor.

istanbullu-sanatcilarin-uretim-alanlarina-misafir-olun-umb-blog-umblog-1

Bu bölgelerde bulunan bağımsız sanat mekanları ve görsel sanatçılar, 6 Eylül‘e kadar 5 iş ve 3 mekan fotoğrafıyla Açık Stüdyo Günleri internet sitesindeki formu doldurup bir iletişim e-postası göndererek katılım sağlayabilir.

istanbullu-sanatcilarin-uretim-alanlarina-misafir-olun-umb-blog-umblog-2

 

CEVAP VER

five + 20 =