İstanbul’u Dünyada Daha Fazla Görünür Kılmak Amacıyla Düzenlenen #oneistanbul Instagram Yarışması Başladı.

382

Yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) işbirliği ile Instagram’da İstanbul konulu #oneistanbul yarışması CNR fuar alanında yapılan açılış töreni ile başladı.

 

İTO ve ICVB Başkanı İbrahim Çağlar ve İBB Başkan Danışmanı Tülin Ersöz’ün katılımlarıyla yapılan açılışta, Instagram fenomeni fotoğrafçı Mustafa Seven’in paylaşımlarıyla başlayan yarışma büyük ilgi gördü.

Bir yıl sürecek yarışma boyunca Instagram kullanıcılarının #oneistanbul ve #istanbul hashtag’i ile paylaşacakları, İstanbul fotoğrafları arasından seçilecek fotoğraflardan ilk üçe giren yarışmacılara, notebook, tablet bilgisayar ve cep telefonu hediye edilecek.

one

Yarışma toplam üçer aylık 4 dönemden oluşacak ve her dönem için farklı İstanbul temalarıyla devam edecek. Her dönem sonunda bir araya gelecek jüri üyeleri, yaptıkları değerlendirme ile kazanan yarışmacıları belirleyecek.

Yarışmaya katılan Instagram kullanıcılarının paylaşımları, www.howtoistanbul.com ve www.istanbuluseyret.com sitelerinde yayınlanacak.