İşte İstanbul’da Tatil Olan Üniversiteler!

432

İstanbul’da bugün (06 Ocak) başlayan kar yağışı hayatı olduğu kadar eğitimi de olumsuz yönde etkiliyor. İstanbul’da ilkokul ve liselerin tatil edilmesinden ardından gözler üniversitelere çevrildi. Final haftası olmasına rağmen bir çok üniversite de eğitime bir günlük ara verdi. Tatil olan üniversiteler final sınavlarını ileri bir tarihe erteledi. Tatil kararında üniversitelerin akademik takviminde aksama yaşanmaması dikkate alınıyor.

Finallerin ve derslerin ertelendiğini sosyal medya üzerinden duyuran üniversiteler arasında en ilgi çeken duyuru Yeditepe Üniversitesi’nden oldu.’’ Havaya daha fazla muhalefet edemedik 🙂  ‘’ diye mesaj yayınlayan üniversite twitter’da en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.yeditepe2

İşte İstanbul’da tatil olan üniversiteler!

Acıbadem Üniversitesi
Beykent Üniversitesi
Bilgi Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi
Niştantaşı Üniversitesi
Haliç Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
İstanbul Şehir Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Bilim Üniversitesi
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
Gedik Üniversitesi
Piri Reis Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeniyüzyıl Üniversitesi

 

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.