Kafa Yedirtecek Yaratıcılıktaki Sevgililer Günü Reklamları

188

Şimdi sizin kafanızda iki tane soru işareti var: 1)’’Sevgililer Günü nedir? ‘’ 2) ‘’Neden kutlanır?’’

Sıradan bir sevgililer gününde vücutta iki şey yükselir: 1) korku 2) ardinal… Ardinal bir hormon.Satın almaya karşı olan arzuyu artırıyor. Biz bunu istemiyoruz. Biz istiyoruz ki, kabahatinizi hatırlayın.
Sıradan bir sevgililer günü reklamına örnek; sıradan bir sevgililer günü reklamı… Yaratıcı sevgililer günü reklamlarına örnek;

1-Schick Tıraş Bıçakları

Schick_Traş_Bıçağı

‘’Sen olsan kendini öper miydin? Git bi traş ol, sakallı makallı gitme kızın yanına.’’ demiş Schrick traş bıçakları. Kenan Doğulu’nun Çakkıdı şarkısında ‘’Kendimi öpesim var’’ derken demek istediği şimdi anlaşıldı. Adam meğer bize traş oldum demeye çalışmış, anlamamışız.

 

2-Seamless

seamless

‘’Üzgünüm sevgili olamayız, teslimatçı çocukla sağlıklı bir ilişki içindeyim’’ Tamam sağlıklı besleniyor olabilirsin ama insan böyle reddedilmez ki. “Izgınım tislimıtçı çıcıkla sağlıklı bir ilişki ıçındıyım.”

 

3-Burger King

burger_king_valentines_day 

‘”Sarı saçlarından sen suçlusun” şarkısı değişti. Şarkının adı artık ‘’Basenlerimden sen suçlusun.’’ Bu nasıl bir gavatlık ya.

 

4-Kawasaki

kawasaki

Jennifer gider, Joanna gider, Michelle gider, Clara gider, geriye Kawasaki kalır… Haklısın kardeşim ama belki de son sevgilisinin adı Kawasaki’dir. Motosiklet markası olan Kawasaki değildir, yanlış anlamış olmayasın?

 5-Sony Playstation

sony_playstation

 

:D:dd:DD:dddd:D

 

6-Smart Protein Hapları

smart_pills

Hayatındaki en önemli şeylere odaklan, vücut yap, bütün sevgini sağlığına ver, boşver sevgiliyi mevgiliyi” diye avutuyorsun da güzel kardeşim gerçek hayat öyle mi? “Artık evlilik çağın gelmiş, var mı biri? ;)) ” diyen teyzelere adonislerimizi mi gösterelim? Teyze bak kol kasım, dokun bi, bak şişiyor. Teyze?

 

7-Brothers Pizza

brothers_pizza

Kardeşler Pizza?

8-Nakshatra Pırlanta

nakshatra

“Belki pahalı iç çamaşırlarından hoşlanıyordur. Sevgililer Gününüz kutlu olsun.’’  Kirlileri yıkarken de ”Pırlantalar buraya” mı diyeceğiz? Kimse o açıdan bakmıyor tabii.

 

9-Türk Hava Yolları

turkish_airlines_valentines_day

 

Eros varken havayolları ile sevgililer günü arasında bağ kurmak hiç zor değil. Biraz daha zorlasak ”Aşk sizi uçakta da bulabilir” anlamını çıkarabiliriz. Teşekkürler Türk Hava Yolları, senin de yüreğine sağlık Eros kardeşim.