Kalite Çalışmaları Öğrencilerin Kafasını Karıştırdı

362

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın vizelere 5 gün kala ölçme ve değerlendirme sistemindeki değişikliğini twitter üzerinden duyurdu.

Twitter üzerinden açıklama yapan Dr. Mustafa Aydın  ‘’Size bir sır; İAÜ Kalite çalısmaları: 2015-2016 akademik yılında ölçme ve değerlendirme sisteminde değişiklik olacak.Seneye ders bırakmayın’’ açıklamasını yaptı.

Kalite çalışmaları hakkında açıklamalara devam eden Aydın ‘’ Öğrenciliğin raconu;Yaz okuluna ya da seneye ders bırakmak değil, derslere çok çalışıp zamanında mezun olmaktır. Sevgili öğrencilerim; Bak buradan size ilan ediyorum. Yarın haberimiz yoktu demeyin. Tüm derslerinizi bu yıl verin. Son Pişmanlık fayda vermez. Önümüzdeki yıl bazı dersleri alabilmeniz için “ŞARTLI DERSLER” inizi geçme zorunluluğu olacak. Bence siz tüm derslerinizi bu yıl verin.’’ yazdı.

Vize öncesi büyük bir endişeye kapılan öğrenciler, getirilecek sistemin kendilerini kapsamasına tepki gösterdi. Mezun olacak öğrenciler getirilecek olan sistemden memnun olmadıklarını twitter’da dile getirdi.

 

 

mustafa1mustafa4mustafa3mustafa5

 

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.