Köy Okulları Kitapsız Kalmayacak!

280

Akare Fuarcılık 2015 fuarları ile birlikte önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atacak.  Yapılması planlanan projenin ilk aşaması;  Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları ziyaretçilerinin getirdiği kitaplarla birlikte toplanan kitaplarla Tokat’ın Niksar İlçesine bağlı Çimenözü Köyü Aysel-Nadide Başar Yatılı Bölge Ortaokulu’na binlerce kitaptan oluşan bir kütüphane kurularak 27 Şubat – 6 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. İhtiyaç sahibi öğrencilerin geleceklerine büyük katkısı bulunan bu projeyle her yıl Türkiye’nin herhangi bir köyünde seçilecek bir okula Akare Fuarcılık tarafından kütüphane kurulması kararı alındı. Akare Fuarcılık ekibi ve fuar sponsorlarının da katkıda bulanacağı projenin amacı her dönem en az 4000 kitaplı bir kütüphane kurulması ve her fuar dönemi için seçilecek farklı şehirlerdeki köy okullarıyla projenin sürekli hale getirilmesi. Bu yıl tekrar düzenlenecek olan proje sonucunda kütüphanenin yapılacağı yer Mardin’in Yeşilli ilçesinde bulunan 19 Mayıs İlkokulu.

Üniversite Medya Birliği‘nin de destek verdiği Akare yurt dışı eğitim fuarları aracılığıyla Köy okullarında kurulan kütüphanelere kitap bağışında bulunmak isteyen öğrenciler, İstanbul (Kozyatağı Hilton Otel) / 06 Mart, 15:00 – 20:00 İstanbul (Harbiye Hilton Otel) / 07-08 Mart, 13:00 – 18:00 Ankara (Sheraton Otel) / 10 Mart, 15:00 – 20:00 İzmir (Hilton Otel) / 12 Mart, 15:00 – 20:00 da yapılacak fuar alanlarında yer alacak kitap toplama noktalarına kitaplarını bırakabileceklerdir.

akare-kitap-yardımı (1)

akare-kitap-yardımı (2)

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.