Kural 1: Kurallar Yoktur!

237
Yazar : Baybora GÖKBORA
Merhaba !
Sizlere bu yazımı modayla  hiç ilgilenmeyen bir insan olarak yazıyorum. İnce, dar, bol kesimler; farklı, popüler renk uyumları; in’ler out’lar ve daha nicesinden habersiz… Umarım siz de bu sözlerimden yola çıkarak kurallardan ve dominant moda akımlardan kendinizi biraz olsun arındırabilir ve kendi tarzınızı yaratmak adına özgünlüğe giden yolda yerinizi alabilirsiniz .
                                                          tumblr_n0i8a5qF241rlibg4o1_500
Öyleyse şu noktalara biraz olsun değinelim .Bir çok kez tekrarladığım üzere sizler de kendinizi ön plana çıkartacak parçalar kullanın. Klişeleşmiş uyumlarla değil, bizzat sizi yansıtan ve sizin anlayışınızı tamamlayan parçalarla kendi modanızı oluşturun.
                                                                                      tumblr_n0s4fwA2fC1sean81o1_400
İnsanlar için giyindiğiniz, taşıdığınız kıyafet ve aksesuarlarla moda gündemine katalog görevi görmektense, sizi yansıtan parçalarda uyumu siz yaratın ve akıllarda ”bir çocuğun üzerinde gördüğüm yelek” değil de “X in yeleği-X in giyindiği yelek” sözlerine sahiplik yapın. Siz, siz olduğunuzda ve özgün olduğunuz yolda yürüdüğünüzde farkınız ve ahenginiz ortaya çıkacaktır.
                                                              tumblr_n0mtsddPtZ1rja1oqo1_500
Ayrıntılar önemlidir, önemseyin.Güzel giyinebilmenin en kısayı, en pahalıyı ve en popüler olanı giyinmek olmadığının farkına varın. Şayet beğenilmek için değil kendinizi iyi hissetmek için giyindiğinizde, bir gömlekle bile dikkat çektiğinizi fark edeceksiniz.
                                                                            tumblr_n0pgczXiMh1trj9sno2_400